Elektryczny samochód dostawczy Ursus

C

21-11-2017

Firma Ursus stworzyła pierwszy polski samochód dostawczy z napędem elektrycznym. ELVI to najlepszy wybór dla firm przewoźniczych oraz dostawczych, szczególnie do transportu w dużych i średnich miastach. Dzięki ekologicznemu napędowi z możliwością szybkiego ładowania gwarantuje niskie koszty eksploatacji. W pełni naładowana bareria wystarczy na pokonanie dystansu do 150 km. Pojazd posiada napęd na tylne koła a przewidywana maksymalna  prędkość jaką może osiągnąć pojazd wynosi 100 km/h. Zważywszy na niewielkie gabaryty pojazd przeznaczony jest dla kierowców z prawem jazdy kategorii B. Dopuszczalna masa całkowita samochodu wynosi  3,5 tony natomiast ładowność pojazdu to maksymalnie 1500 kg. Kabina ELVI przeznaczona jest dla nie więcej niż 3 osób. Wielofunkcyjna przestrzeń pojazdu za kabiną pasażerską  w zależności od zaistniałej  potrzeby może zamienić się w platformę, chłodnię, skrzynię, wywrotkę oraz kontener. Powierzchnia podstawy pomieści 4 europalety. Konstrukcja ma 2 metry wysokości, tak aby samochód bez problemu mógł wjechac do garaży podziemnych.   KNOW HOW URSUS ELVI to produkt spółki URSUS S.A. stworzony przez krajowych ekspertów. Od designu, przez oprogramowanie i montaż, projekt będzie w całości realizowany w Polsce. Know-how zapewnia spółka URSUS BUS, która w ostatnich latach zrealizowała szereg istotnych kontraktów na pojazdy elektryczne. Wśród nich: Przetarg na dostawę w pełni elektrycznych autobusów niskopodłogowych dla miasta Zielona Góra. Podstawowy zakres kontraktu o wartości 96,5 mln zł brutto obejmuje dostaw 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów. Dostawy mają być realizowane w 2018 r. Przetarg na dostawę 10 w pełni elektrycznych autobusów dla Zarządu Transportu Miejskiego Miasta Stołecznego Warszawa. Dostawa trzech autobusów wraz z trzema stacjami dokującymi do Środy Śląskiej. Docelowo, zgodnie z podpisaną na targach Hannover Messe umową, innowacyjny napęd elektryczny zostanie zrealizowany przez H. Cegielski Poznań-przedsiębiorstwo produkujące polskie silniki od 1846 roku.    EKOLOGIA Według szacunków Komisji Europejskiej Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii. Najważniejszym źródłem zanieczyszczeń, obok ogrzewania budynków paliwami złej jakości, jest emisja spowodowana transportem miejskim. Zgodnie z raportem Air Quality in Europe autorstwa European Environment Agency pojazdy z napędem elektrycznym stanowią rozwiązanie tej trudnej i niebezpiecznej dla zdrowia sytuacji. Zgodnie z Porozumieniem Paryskim zawartym w 2015 prawie 200 państw z całego świata zobowiązało się do obniżenia poziomu zanieczyszczeń powietrza powodowanego transportem samochodowym. W praktyce oznacza to, że kraje takie jak Francja, która do 2040 roku planuje całkowity zakaz sprzedaży pojazdów napędzanych benzyną i silnikiem Diesla, zaczną opierać swoje systemy komunikacji wyłącznie na pojazdach elektrycznych.

load Firma Ursus stworzyła pierwszy polski samochód dostawczy z napędem elektrycznym. ELVI to najlepszy wybór dla firm przewoźniczych oraz dostawczych, szczególnie do transportu w dużych i średnich miastach. Dzięki ekologicznemu napędowi z możliwością szybkiego ładowania gwarantuje niskie koszty eksploatacji. W pełni naładowana bareria wystarczy na pokonanie dystansu do 150 km. Pojazd posiada napęd na tylne koła a przewidywana maksymalna  prędkość jaką może osiągnąć pojazd wynosi 100 km/h. Zważywszy na niewielkie gabaryty pojazd przeznaczony jest dla kierowców z prawem jazdy kategorii B. Dopuszczalna masa całkowita samochodu wynosi  3,5 tony natomiast ładowność pojazdu to maksymalnie 1500 kg. Kabina ELVI przeznaczona jest dla nie więcej niż 3 osób. Wielofunkcyjna przestrzeń pojazdu za kabiną pasażerską  w zależności od zaistniałej  potrzeby może zamienić się w platformę, chłodnię, skrzynię, wywrotkę oraz kontener. Powierzchnia podstawy pomieści 4 europalety. Konstrukcja ma 2 metry wysokości, tak aby samochód bez problemu mógł wjechac do garaży podziemnych.

 

busKNOW HOW

PROMOCJA

PROMOCJA

URSUS ELVI to produkt spółki URSUS S.A. stworzony przez krajowych ekspertów. Od designu, przez oprogramowanie i montaż, projekt będzie w całości realizowany w Polsce. Know-how zapewnia spółka URSUS BUS, która w ostatnich latach zrealizowała szereg istotnych kontraktów na pojazdy elektryczne. Wśród nich: Przetarg na dostawę w pełni elektrycznych autobusów niskopodłogowych dla miasta Zielona Góra. Podstawowy zakres kontraktu o wartości 96,5 mln zł brutto obejmuje dostaw 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów. Dostawy mają być realizowane w 2018 r. Przetarg na dostawę 10 w pełni elektrycznych autobusów dla Zarządu Transportu Miejskiego Miasta Stołecznego Warszawa. Dostawa trzech autobusów wraz z trzema stacjami dokującymi do Środy Śląskiej. Docelowo, zgodnie z podpisaną na targach Hannover Messe umową, innowacyjny napęd elektryczny zostanie zrealizowany przez H. Cegielski Poznań-przedsiębiorstwo produkujące polskie silniki od 1846 roku.

 

 EKOLOGIA

Według szacunków Komisji Europejskiej Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii. Najważniejszym źródłem zanieczyszczeń, obok ogrzewania budynków paliwami złej jakości, jest emisja spowodowana transportem miejskim. Zgodnie z raportem Air Quality in Europe autorstwa European Environment Agency pojazdy z napędem elektrycznym stanowią rozwiązanie tej trudnej i niebezpiecznej dla zdrowia sytuacji. Zgodnie z Porozumieniem Paryskim zawartym w 2015 prawie 200 państw z całego świata zobowiązało się do obniżenia poziomu zanieczyszczeń powietrza powodowanego transportem samochodowym. W praktyce oznacza to, że kraje takie jak Francja, która do 2040 roku planuje całkowity zakaz sprzedaży pojazdów napędzanych benzyną i silnikiem Diesla, zaczną opierać swoje systemy komunikacji wyłącznie na pojazdach elektrycznych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C