Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

Pojazd – Premiera

4U. Nowa gama Volvo
Na początku września odbyła się polska premiera nowej gamy pojazdów Volvo FH, FH16, FM oraz FMX. Pandemia spowodowała, że moment ten bardzo się przeciągnął, ale wreszcie można było zobaczyć te ciężarówki na żywo.

Wydarzenia – Szkolenia

Dobry start
Wybuch pandemii w tym roku pokrzyżował wiele planów. Ale też pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli zajęcia szkolne przeniosły się do wirtualnych klas, to czemu nie szkolenia techniczne dla kierowców? Jednak trening praktyczny musiał chwilę poczekać.

Technologie – Chłodnie

Nieprzerwanie
Transport ładunków w temperaturze kontrolowanej zawsze był, nomen omen, pod kontrolą. Teraz może być dokładniejsza dzięki cyfryzacji i łączności.

Produkt – Agregaty chłodnicze

Skąd brać siłę?
Alternatywne napędy rykoszetem ugodziły w akcesoria występujące w zabudowach specjalistycznych. Nie ominęło również agregatów chłodniczych, które na szczęście szybko się przystosowują.

Produkt – Oleje

Nowy design opakowań olejów Total
Nowe kolory, nowe etykiety i nowoczesna ergonomia. Total Lubrifiants zaprezentował nowe opakowania dla całej gamy olejów TOTAL i ELF.

Produkt – Siłowniki

Przede wszystkim jakość
Siłowniki Nummi produkowane są w Finlandii od 1953 roku. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm sprawiły, że stały się branżowym standardem.

Produkt – Naczepy

Lżejsze i lepiej przystosowane
Największe zalety naczep podkontenerowych wynikają z pomysłowych szczegółów. Pojazdy Fliegl mają się czym pochwalić. Masa własna najlżejszych modeli nie przekracza 3000 kg.

Trendy – Akcesoria

To samo, ale inaczej
Samochody elektryczne różnią się od spalinowych nie tylko „zasobnikiem energii”, urządzeniami pośredniczącymi w jej przesyłaniu i silnikiem. Inne są również elementy pozostające pozornie bez związku z typem napędu.

Wyposażenie – Oświetlenie

Więcej za mniej
Nowoczesna, największa i przede wszystkim atrakcyjna cenowo seria ledowych lamp zespolonych i jednofunkcyjnych tylnych została stworzona w czasie pandemii, by zaspokoić potrzeby różnych klientów.

Dostawcze – Test

Bez faceliftingu. Fiat Talento
Talento w wersji L2 jest na tyle mały, aby doskonale sprawdzać się w mieście i na tyle duży, aby przewieźć spory ładunek pod same drzwi.

Nie daj się zwieść. Mercedes Klasa V
„Nie wierz swym oczom, sercem patrz”. W przypadku tego Mercedesa należałoby powiedzieć: w serce patrz. Co widzisz? Podrasowane Vito. Jednak wystarczy ruszyć, by przekonać się, że to zupełnie inna klasa. V Klasa.

Osobowe – Test

Niepozorny wojownik. Suzuki SX4 S-Cross Hybrid
Na pozór niepozorne, z wielkim potencjałem w środku. Suzuki SX4 S-Cross Hybrid może zaskoczyć. I to kilkakrotnie.

Historia – NRD

Gdy ogarnia ostalgia…
Wspomnienia są zawsze bez wad. W muzeum w Dargen można z rozrzewnieniem popatrzeć na Trabanta, czule objąć Robura i ani razu przy tym nie pomyśleć o kolejce po mięso.