Truck & Van – styczeń 2023

C

Długodystansowe – Test

Zaufanie procentuje

Wsiadając do tego ciągnika mieliśmy jedno pytanie. Kiedy wysiedliśmy, uzyskaliśmy odpowiedź, ale wtedy zrodziło się drugie.

Zarządzanie – Telematyka

Kluczem jest integracja

Dane są dzisiaj jednym z największych zasobów firmy. Szczegółowe informacje w odpowiedni sposób przetworzone dostarczają wiedzy, która pomaga podejmować najtrudniejsze decyzje. Dlatego też coraz większej wagi nabierają systemy telematyczne i połączone z nimi aplikacje. O najnowszych trendach na rynku digitalizacji flot pojazdów rozmawiamy z Agnieszką Szwaj, marketing menedżerem w firmie Webfleet, podczas wrześniowych targów IAA Transportation.

Elektromobilność – Ładowarki

Nim wstanie dzień?

Wiele z nich pracuje tylko nocą, inne przez całą dobę, krótko i intensywnie. Ładowarki do pojazdów elektrycznych różnią się między sobą i warto dobierać je zgodnie z potrzebami tak, jak czynimy to z samochodami.

PROMOCJA

PROMOCJA

Przy okazji

Ładowarki Webasto umożliwiają wygodne ładowanie samochodów elektrycznych w domu lub w pracy. Skracają czas ładowania, a dodatkowe funkcje ułatwiają kontrolowanie jego przebiegu i zużycia energii.

Elektromobilność- Rynek

Śmieci znikają z cicha

Świebodzice zostały prekursorem nowoczesnych rozwiązań. Od listopada 2022 roku pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje w tamtejszym przedsiębiorstwie komunalnym. Do wyboru Renault Trucks D Wide Z.E. przekonały miasto praktyczne testy.

Dostawcze – Testy

Na styku przygody i codzienności

Zabiegi stylistyczne mogą sporo zdziałać. Cóż to za auto? PanAmericana, czyli Caddy, które nie stroni od przygód.

Dostawcze – AA Transportation 2022

Nowa dostawa

Wśród nowych modeli samochodów dostawczych obecnych w Hanowerze większość stanowiły „elektryki”. Czy ten typ napędu przywróci do łask również auta dawno zapomniane w Europie, krzątające się w niszach rynku pojazdów użytkowych?

Dystrybucyjne – Prezentacja

Kiedy niżej oznacza lepiej

Po udanym debiucie nowych modeli XF, XG i XG+ DAF wprowadza na rynek kolejny model nowej serii – XD. Trzy rodzaje kabiny, pięć opcji mocy, siedem wariantów układu osi w ciągnikach i aż dwanaście w podwoziach sprawiają, że XD pokrywa najszerszy zakres możliwych zastosowań wśród pojazdów holenderskiego producenta

Rynek – Pojazdy ciężarowe

Popyt większy niż podaż

W 2022 roku zarejestrowano w Polsce 4182 nowe ciężarówki Scania. Oznacza to spadek o 8,6% w stosunku do roku 2021 i piąte miejsce wśród marek oferujących samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej 16 t lub wyższej.

Autobusy – Prezentacja

Nowy wymiar komfortu

ComfortClass i TopClass zmieniły się nie tylko na zewnątrz, ale również w środku. Jednak najważniejsze zmiany dotyczą pracy kierowcy. Setra może się teraz poruszać półautomatycznie.

Setka w 3 lata?

Chiński producent autobusów firma Yutong coraz bardziej rozpycha się na polskim rynku. W 2021 roku dostarczyła u nas 11 pojazdów, a na początku grudnia 2022 podała, że w Polsce ma w sumie 55 szt. dostarczonych i zakontraktowanych autobusów. W tym roku ma dobić do setki.

Sport – Rajd Dakar

Pustynia pełna niespodzianek

Rajd Dakar 2023 obiecywał ostrą rywalizację w klasie ciężarówek. Kamaz zostawił dużo wolnego miejsca na podium.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C