Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

WYDARZENIE – POJAZDY ROKU 2020

Życiowe udogodnienia
Zwycięzcy europejskich konkursów na ciężarówkę, samochód dostawczy i autobus roku 2020 przekonują, że nie takie nowości straszne, jak je niektórzy malują. Są innowacje, które mają zalety w praktyce. Naprawdę.

POJAZD – ZABUDOWY

Dla każdego coś małego
Choć nie rzucają się w oczy i pozostają w cieniu większych braci, to dzielnie wykonują codzienne, zróżnicowane czynności w służbie budownictwu, usługom komunalnym czy utrzymaniu dróg. MAN pokazuje, że jego lekkie pojazdy mogą być bardzo wyspecjalizowane.

RYNEK – POJAZDY

W pakiecie
Scania Polska w tym roku będzie obchodzić 20-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat rynek pojazdów ciężarowych odnotował bardzo duże wzrosty, a polskie firmy transportowe wysunęły się na prowadzenie na tle europejskiej konkurencji.

TECHNOLOGIE – AKUMULAORY

Plusy i minusy
Z akumulatorami nie można iść na kompromis. Trzeba zdecydować, na czym najbardziej nam zależy i tego się trzymać.

PRODUKT – AGREGATY CHŁODNICZE

Cicho, bezwonnie, z namysłem
Chłodnictwo wprowadza bardziej wydajne napędy i cyfrowe narzędzia, które ułatwiają sprostanie bieżącym i przyszłym regulacjom odnośnie tzw. „zielonych stref”. Poprawiają również wyniki ekonomiczne przewoźnika.

PRODUKT – WINDY ZAŁADOWCZE

Uniwersalne i specjalistyczne
Postęp w konstrukcji wind załadowczych polega nie tylko na redukcji masy oraz ułatwieniach w obsłudze. Oprócz zoptymalizowanych tak uniwersalnych konstrukcji, wprowadzane są modele wyspecjalizowane dla określonych grup nabywców.

DOSTAWCZE – TEST

Nowy Transit dla spostrzegawczych
Nowy Transit po minimalnej korekcji wyglądu trafił na drogi i dla zwykłego obywatela nie różni się od poprzednika.

Tylko wróć! VW e-Crafter
Abstrahując od znanych problemów z elektromobilnością, postanowiliśmy przyjrzeć się e-Crafterowi, jak każdemu innemu samochodowi dostawczemu. A co zobaczyliśmy, zaraz opowiem.

DOSTAWCZE – RYNEK

Poczta Polska już ma elektryki
Od połowy listopada 2019 r. 20 elektrycznych Nissanów e-NV200 dostarcza przesyłki pocztowe. Obecnie Poczta posiada największą flotę użytkowych aut elektrycznych w Polsce.

SERWIS – CZĘŚCI ZAMIENNE

Wielotorowo
Grupa PSA chce nie tylko być liderem sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych, ale również mocnym graczem na rynku usług posprzedażnych. Do 2021 r. sieć niezależnych warsztatów Eurorepar Car Service, należących do Grupy, ma rozrosnąć się na całym świecie do 10 tys. placówek.

MAGAZYN – AMERYKAŃSKIE VANY

Eurovanizacja
W Ameryce Północnej trwa cicha rewolucja. Opiera się jeszcze tylko General Motors, który niespodziewanie zyskał sprzymierzeńca w Nissanie.