Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

Autobusy – Rynek

Wszyscy rosną
W 2017 r. sprzedaż nowych autobusów w Polsce wzrosła, a przyczyniły się do tego wszystkie segmenty rynku.

Sztuka równowagi
Solaris zaczynał od pomysłowej promocji wyróżniającej się stylem marki. Potem konsekwentnie tworzył bazę klientów, by następnie dołączyć do grona liderów, wytyczających nowe ścieżki rozwoju transportu zbiorowego. Osiągnięty sukces stawia obecnie firmę przed kluczowym wyborem dalszej strategii działania.

Technologie – Napędy alternatywne

Więcej słońca
Autobusy o znikomej lub „zerowej” emisji jeżdżą ulicami miast od dawna. Interesują się nimi coraz to nowi nabywcy, co wynika z polityki proekologicznej prowadzonej na szczeblu państwowym i samorządowym. Do rozważenia pozostaje jedynie, jakie alternatywne źródło napędu wybrać.

Technika – Transport gazu

Niewidoczny ładunek
Transportem gazów wymaga od przedsiębiorcy odpowiedniego sprzętu, przeszkolenia kierowców, ale też wzięcia pod uwagę specyfiki tej gałęzi transportu. Pogodzenie tego np. z inną działalnością transportową wcale nie jest łatwe, nawet w przypadku, gdy pozornie dysponujemy choćby częścią potrzebnego sprzętu.

Paliwa – Własna stacja CNG

Ulotna oszczędność
Liczba stacji pozwalających na zatankowanie pojazdu gazem ziemnym jest w Polsce nader skąpa. Decydując się na flotę aut zasilanych CNG, warto rozważyć własny dystrybutor. Albo stację…

Trendy – Oleje

Oleje silnikowe wciąż będą potrzebne
Czy oleje mają przyszłość? Śrubowane normy emisji spalin skłaniają do zmian w pojazdach. Wizja przyszłości to pojazd elektryczny. Jak w tych warunkach zmieniają się wymagania co do produktów smarnych i czego możemy się jeszcze spodziewać, pytamy Katarzynę Starzec, specjalistkę ds. rozwoju produktów w Orlen Oil Sp. z o.o.

Dystrybucyjne – Test

Spalanie przede wszystkim
Garbaty kontener i zgrabne osłony aerodynamiczne tworzą zgraną kompozycję i przyciągają wzrok. Ale główne zadanie małego DAF-a Aerobody jest zupełnie inne.

Nowe nogi podporowe: solidne i lekkie
SAF-HOLLAND wprowadza na rynek wyjątkowo solidne nogi podporowe lekkiej konstrukcji o nazwie SAF Hercules. Producent udziela na nie trzyletniej gwarancji.

Produkt – Opony

Czasem upał,czasem mróz
„Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Czyżby? Postęp udowadnia nam, że najwyższy czas zerwać z tym stereotypem.

Produkt – Naczepy

Krone bliżej klientów
W lutym 2018 r. firma Krone uruchomiła nowe centrum logistyczne. Wkrótce potem jej produkty wzięły udział w pierwszej w tym roku wystawie pojazdów użytkowych Transport Compleet Show w Holandii.

Komponenty – Zawieszenie

EAC HD – lekkie i niezawodne
Wiodący producent osi do pojazdów użytkowych, BPW Bergische Achsen KG z powodzeniem wprowadził na rynek wersję zawieszeń pneumatycznych ECO Air COMPACT w wersji „heavy-duty” HD. Wykonanie HD przeznaczone jest do zastosowań 9 t w pojazdach pracujących w trudniejszych warunkach określanych jako „standard off-road” – typowych dla wywrote k, a także cystern, silosów i naczep z ruchomą podłogą.

Rynek – Pojazdy ciężarowe

Trend wzrostowy
W minionym roku Grupa Volvo aktywnie działała na rynku. Efekty tej aktywności to trzecia pozycja Volvo Trucks w rankingu sprzedaży w segmencie pojazdów o dmc powyżej 16 t oraz 9,2% wzrost Renault Trucks na tym rynku.

Lew na baterie
MAN w minionym roku wszedł w zupełnie nowy obszar – pojazdy dostawcze. Teraz zapowiada kolejną rewolucję – tym razem ostro zabiera się za napędy elektryczne.

Serwis – Naprawa

Nieprawidłowe funkcjonowanie sprzęgła
Autobus Mercedes-Benz Tourismo RHD o pojemności silnika 11 957ccm i mocy 300 kW, rok produkcji 2008.

Prezentacja – Dostawcze

1700 twarzy Sprinera
Trzecia generacja Mercedes Sprintera ujrzała światło dzienne. W 2019 roku pojawi się również wersja elektryczna.

Prezentacja – Dostawcze

Transport i Komunikacja w Expo Silesia
W dniach 24–25 kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu po raz kolejny odbędą się: Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX, Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA oraz Targi Transportu Turystycznego SiesiaCOACHEXPO.