Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

TECHNOLOGIE – ALTERNATYWNE NAPĘDY

Na zakładkę
Producenci samochodów użytkowych zapowiadają nowy paradygmat: jaka praca, taki napęd. W dystrybucji różnorodność będzie zapewne większa niż w innych branżach.

Zestaw przestrzenny na LNG
Firma F.T.H. „DAW – TRANS” z Wolbromia niedawno odebrała podwozie kubaturowe Scania napędzane LNG. To pierwszy tego typu pojazd wydany w Polsce

RYNEK – DOSTAWCZE

GITD inwestuje w sprzęt
Inspekcja Transportu Drogowego właśnie powiększyła swoją flotę o 32 nowe pojazdy. Cały kontrakt podpisany jeszcze we wrześniu 2019 r. opiewa na 64 auta. Kolejna dostawa już w czerwcu. To największy jednorazowy zakup pojazdów przez GITD.

PRODUKT – DŁUGIE ZESTAWY

Holandia daje przykład?
W pierwszych dniach maja br. Krone ogłosiło, że dostarczyło elementy długiego zestawu firmie Drent Transport. Wkrótce potem Van Eck pochwalił się realizacją podobnego zamówienia dla firmy Dekker Chrysanten. Nadchodzą zmiany?

PRODUKT – KLIMATYZATORY

Miejski klimat
Upał, pośpiech, gęsty ruch uliczny. Prędzej czy później znów będziemy się z tym mierzyć. W miastach klimatyzacja zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego warto ją instalować również w pojazdach użytkowych przeznaczonych do pracy w sąsiedztwie ludzkich siedzib.

Chłodna ulga
Klimatyzacja postojowa najczęściej występuje w ciężarówkach jeżdżących na długich dystansach, ale przydaje się również w innych typach przewozów. W gamie firmy Dometic są urządzenia odpowiednie do różnych rodzajów pojazdów

PRODUKT – NADWOZIA WYMIENNE

Jeden system – wiele zastosowań
W marcu 2020 r. świat się zatrzymał, pomimo tego Gniotpol Trailers pracuje nieprzerwanie i poszerza swój asortyment o kolejne produkty z gamy pojazdów BDF.

TECHNIKA – NAPĘD POMOCNICZY

PXP dla wymagających
DAF wprowadza hydrauliczny napęd na przednią oś załączany jednym przełącznikiem. Rozwiązanie to powstało z myślą o pojazdach ciężarowych, które czasami muszą zjechać w trudny teren.

DOSTAWCZE – EWOLUCJA

Amerykańska reguła?
Rosną jak na drożdżach i pączkują. Europejskie samochody dostawcze zmieniły się na przestrzeni lat nie do poznania. Najlepiej pokazują to furgony, ale każda niemal wersja nowego modelu w jakiś sposób przewyższa poprzednika. Jak nie wymiarami, to nośnością.

DOSTAWCZE – PREZENTACJA

Pierwszy. Opel Vivaro-e
Vivaro-e to pierwszy elektryczny samochód użytkowy Opla. Dostępny jest w 3 wersjach różniących się długością i w dwóch – zasięgiem.

Przełomowa „Piątka”. Volkswagen Caddy
Zaawansowane rozwiązania techniczne, innowacyjne systemy wspierające kierowcę oraz cyfrowe wnętrze. W lutym Volkswagen zaprezentował Caddy piątej generacji.

DOSTAWCZE – TEST

Europejski Raptor
Połączenie słów Ford i Raptor nawet niedzielnym miłośnikom motoryzacji kojarzy się z wielką mocą i dużym silnikiem, a po głowie chodzi im legendarny F150 Raptor. Raptor po prostu wyrył się w głowach ludzi jako synonim czegoś niesamowitego i potężnego.

OSOBOWE – TEST

Ekonomiczny SUV. Nissan Qashqai
SUV-y stały się bardzo modne. Dlaczego? Bo wygodne. Dobra widoczność, spory prześwit, muskularna sylwetka… Minusem zazwyczaj jest dość spore spalanie. Qashqai nie ma tego problemu.

WYDARZENIE – AUTOSTRADA 2020

AUTOSTRADA na jesieni
Ponad 261 wystawców z 18 krajów, 10 500 gości, branżowe wystawy oraz liczne wydarzenia towarzyszące – taką skalę miała ubiegłoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA. Stan światowej pandemii i okoliczności w jakim przyszło wszystkim funkcjonować, nie pozwala na organizację wydarzenia w zaplanowanym terminie, tj. 30 czerwca – 2 lipca 2020 roku.