Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

Długodystansowe – Test

Przekonaj siebie
By dowieść ekonomiczności swoich pojazdów, Mercedes-Benz wystawia je do pojedynków z pojazdami innych marek. Areną zmagań nie są jednak tory testowe czy laboratoria, a firmy transportowe i ich codzienne trasy – tak działa program FuelDuel.

Głębia w każdych warunkach
Efektowny nadruk na kurtynie może być świetną wizytówką firmy, ale również bardzo skuteczną reklamą. Przemierzające tysiące kilometrów rocznie ciężarówki, rzucają się w oczy, a dobrze wykonany nadruk
dodatkowo przyciąga uwagę.

Długodystansowe – Cysterny

Kiedy mniej naprawdę jest więcej
Podwozia cystern są sztuką unikania. Nie tylko nadwagi, ale rozpasania w każdej niemal postaci.

Produkt – Cysterny paliwowe

Wszechstronna kalkulacja
Cysterny paliwowe mają przewozić dużo paliwa, a jednocześnie ograniczać jego spalanie. To problem, który ma kilka rozwiązań.

Produkt – Klimatyzatory

Sprężarkowe czy wodne?
Jaka klimatyzacja postojowa w ciężarówce jest lepsza: sprężarkowa czy tzw. wodna? Są zwolennicy jednego i drugiego rozwiązania i, jak się okazuje, obydwa mają swoje zalety i wady.

Produkt – Karty paliwowe

Z Lizbony do Władywostoku
E100 od ponad 16 lat pomaga kilkudziesięciu tysiącom przewoźników z Europy i Azji w pomyślnym prowadzeniu swojej działalności. Dziś karty paliwowe nie tylko pozwalają zaoszczędzić podczas zakupu paliwa, ale również przy opłaceniu wielu dodatkowych usług niezbędnych w trasie.

Produkt – Opony

Paliwo czy przebieg?
Michelin wprowadził na rynek oponę X Multi Energy, która uzupełnia gamę Michelin X Multi o opony do transportu regionalnego. Nowa opona zastępuje Michelin X Multiway 3D.

Produkt – Monitoring

Oś skrętna pod kontrolą
SAF Tire Pilot to system utrzymujący stałe, optymalne ciśnienie w ogumieniu naczep i przyczep. Teraz jest również dostępny dla naczep z osiami skrętnymi. Dodatkowo, instalacja modułu kontrolnego stała się jeszcze łatwiejsza.

Dostawcze – Test

Open space
Fiat Ducato, czyli od lat najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce. W wersji do przewozu osób
może być również hitem. Czy Ducato Kombi L3H2 jest złotym środkiem czy tylko kompromisem?

Inwestycja, która procentuje
Diesel Truck Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer i Serwis Pojazdów Użytkowych Mercedes-Benz po raz kolejny, drugi raz z rzędu otrzymał prestiżową nagrodę Dealer Roku Mercedes-Benz Truck 2017. Wyróżnienie to jest przyznawane za wyniki sprzedaży nowych pojazdów, pracę działu serwisu, sprzedaż części zamiennych oraz wysoką jakość obsługi klientów.

Technologie – Aplikacja

Strefy środowiskowe zawsze w telefonie
Często podróżujesz po Europie? Masz wszystkie plakietki i winiety, których potrzebujesz? Niemcy, Francja,
Austria, Dania, a teraz Belgia. Strefy środowiskowe powstają w całej Europie. Przygotuj się!

Technologie – Postęp

90 lat innowacji
W tym roku DAF obchodzi swoje 90-lecie. Z tej okazji firma postanowiła pokazać, czego dokonała w tym czasie. Podczas świętowania 90. urodzin marki DAF można było cofnąć się w czasie i przekonać się na własnej skórze, jak wyglądał transport nawet 60 lat temu.

Flota – Wynajem

Twarzą w twarz
Ponad 800 osób z 15 krajów wzięło udział w przygotowanych przez firmę Fraikin po raz pierwszy „Connection Days”. Warsztaty, prelekcje i testy pojazdów miały pokazać obecnym i przyszłym klientom firmy,
jak bardzo bliskie są jej ich potrzeby.

Autobusy – Rynek

Elektryczne dla opornych
Coraz rzadziej pada pytanie „po co?”, coraz częściej „jak?” Solaris pokazuje na przykładzie Krakowa i Jaworzna, kiedy autobus elektryczny jest dobrym rozwiązaniem.

Ekologia wolnorynkowa?
W czerwcu 2018 r. Mobilis wprowadza do obsługi stołecznych linii swoje autobusy hybrydowe. Odbierając
pierwszy z nich w połowie kwietnia, spółka zadaje pytanie o perspektywy komunikacji miejskiej przyjaznej dla środowiska.