Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

Pojazdy ciężarowe

Lekko na plusie
W 2016 roku padł rekord sprzedaży pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 6 t. W minionym został znów pobity.

Długodystansowe trendy

Dalej nie wiadomo
Transport drogowy dojrzał do oszczędzania. Obowiązuje hasło „zgaś zbędną żarówkę”. Rzadziej mówi się, skąd brać prąd.

Technika – Transport kombinowany

Nie tylko kontener, nie tylko z Chin
Wymiana handlowa z Chinami nasila się. W związku z tym rośnie popularność naczep podkontenerowych oraz transportu kombinowanego jako takiego.

Wydarzenie – Rajd Dakar

Imperium kontratakuje
Całe podium jubileuszowego 40. Rajdu Dakar 2018 należało do zespołów zaa Buga. Rosyjskiemu Kamazowi depcze po bieżniku białoruski MAZ.

Produkt – Karty paliwowe

Plastikowy pieniądz
Niekłopotliwa w użytkowaniu, może być przedpłacona lub kredytowa. Zabezpiecza płatność w przypadku niespodziewanych wydatków i pozwala regulować należności wynikające z codziennej pracy kierowcy i jego pojazdu. Karta paliwowo-usługowa.

7 krajów z kartą euroShell i jednym urządzeniem
0 nowych, interoperacyjnych rozwiązań dla flot transportowych – rozmawiamy z Robertem Karolczakiem z Shell Polska.

tribox Air
Akredytacja do przejazdów i pobierania opłat w belgijskiej sieci Viapass!

Produkt – Naczepy

NOVUM
Kögel stopniowo wprowadza do swoich naczep Cargo, Mega i Light nową, zewnętrzną ramę oraz nadwozie znane już z modelu Kögel Lightplus. W ramach wdrażania nowej generacji Novum naczepy plandekowe są poddawane dodatkowym optymalizacjom.

Deklaracje – Prawo

Etykiety na ciężarówkach
Od 1 stycznia 2019 r. wszystkie nowe samochody ciężarowe wyprodukowane w Unii Europejskiej będą musiały mieć zadeklarowany poziom zużycia paliwa i emicji CO2.

Dostawcze – Test

Der Amarok
Nowe wcielenie pikapa Volkswagena, znowu, po ośmiu latach, zdobyło nagrodę International Pick Up Award 2018 i to całkiem zasłużenie.

Dostawcze – Rynek

Ducato na czele
Wedługdanych opublikowanych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych CEP, w 2017 r. Fiat Professional utrzymał pozycję lidera pod względem rejestracji nowych samochodów dostawczych o dmc do 3,5 tony.

Produkcja – Volkswagen Poznań

Rekordowy rok
Volkswagen Poznań wyprodukował w 2017 r. 239 009 samochodóœ, najwięcej w historii. Tegoroczne plany przewidują wzrost do 286 500, z czego 70 000 ma przypadać na nowego Craftera.

Historia – Mack

Historia incydentalna
Mack kończy w tym roku 118 lat. Taki nieokrągły jubileusz jest okazją, aby powspominać ciężarówki, które na pozycję marki zapracowały nieszablonowo.