Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

DYSTRYBUCYJNE – LNG

Prostsza droga?
LNG, a w uzasadnionych przypadkach CNG, wydaje się najłatwiejszym sposobem pogodzenia praktyki firmy transportowej z postulowaną „ochroną klimatu”. Lecz najlepszym argumentem „za” pozostają niższe stawki niemieckiego myta.

RYNEK – FIRMA

Po kryzysie muszą nadejść lepsze dni
Nowatorskie rozwiązania i odważne decyzje. To może być klucz do sukcesu. Marathon nie boi się wyzwań i już dziś zapowiada, że za 2 lata zainwestuje w wodorowe ciężarówki.

POJAZD – PREZENTACJA

S jak specjalista
Pojazdy MAN nowej generacji zjeżdżają z utwardzonych dróg. To domena modelu TGS, czyli ciężarówki o wysokim tonażu, przeznaczonej do zastosowań budowlanych, specjalistycznych czy ciężkiej dystrybucji lokalnej.

PRODUKT – SIŁOWNIKI

Jeszcze mniejszy i lżejszy
Nowy siłownik Nummi SDC to zaktualizowany model, który zastępuje niektóre poprzednie cylindry Nummi z serii TT50.

PRODUKT – OGUMIENIE

Właściwy wybór
Branża transportowa musi się obecnie mierzyć z trzema głównymi wyzwaniami: pakietem mobilności, brexitem i redukcją CO2. Jednak najtrudniejsza może okazać się pandemia, której przebiegu nie da się przewidzieć. Nawet 20% polskich przewoźników świadczących usługi na rynku europejskim może nie przejść tej próby.

Trójstronne zabezpieczenie
Goodyear Total Mobility, czyli kompleksowa oferta zawierająca nie tylko opony premium, ale również usługi umożliwiające wykorzystanie do maksimum ich potencjału, pozwala zaoszczędzić czas, ale też pieniądze przewoźników.

Po Włoszech Polska
Sieć SuperTruck właśnie dotarła do Polski. Na razie zrzesza 96 członków i dysponuje 122 punktami we Włoszech, ale jej zasięg w niedługim czasie ma objąć całą Europę.

PRODUKT – ZABUDOWY

Duży może więcej, solidny może lepiej
Redos Trailers od samego początku istnienia stawia na dostarczanie rozwiązań najbardziej użytecznych, co bezpośrednio przekłada się na sukcesywne zwiększanie efektywności i stałe budowanie przewagi konkurencyjnej.

Zmieniając dostawcę na partnera biznesowego – Jak Gniotpol Trailers współpracuje z najlepszymi
W 2015 roku firma Gniotpol Trailers postawiła na rozwój systemów wymiennych i od tego czasu wybiła się na lidera rynku w tym segmencie, oferując nie tylko autorskie rozwiązania w postaci najbardziej  opracowanych nadwozi i przyczep BDF, ale również oferując swoim klientom niepowtarzalną możliwość korzystania z najlepszych rozwiązań producentów takich jak SDG i XBond, którzy w segmencie BDF są niekwestionowanymi autorytetami na rynku europejskim.

ZARZĄDZANIE – TELEMATYKA

Nie tylko podnosimy szlaban
O kierunkach rozwoju firmy Telepass i modyfikacjach oferty skierowanej do przewoźników rozmawiamy
z Paolo Malerbą, dyrektorem odpowiedzialnym za rynek B2B w Telepass.

AUTOBUSY – PREZENTACJA

Wycelowany
20 października 2020 r. miał premierę nowy Solaris Urbino 15 LE electric. Autobus skonstruowany tak, że nietrudno odgadnąć, kto ma być nabywcą.

DOSTAWCZE – PREZENTACJA

Offroadowy kurier
Jeśli dowozisz towary nie tylko po utwardzonych drogach, ale również na błotniste odludzia, a przy tym cenisz pracę w komfortowych i stylowych warunkach, to Ford Transit i Transit Custom w wersji Trail
będzie ciekawą opcją. Ale nie tanią.

DOSTAWCZE – TEST

Milionerka
Do trojaczków PSA ponad rok temu dołączyła Toyota Proace City. Od swoich braci różni się niuansami, ale ma jedną wielką zaletę. Fani marki nie muszą sięgać po ofertę konkurencji.