Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

TECHNOLOGIE – TRENDY

Jedność różnorodności, pewność niepewności
Organizując w październiku 2019 r. Dzień Innowacji w Södertälje. Traton chciał wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Udało się, choć po kątach chowały się rozterki.

TECHNOLOGIE – OGNIWA WODOROWE

Nikola będzie Włoszką?
3 września 2019 koncern CNH Industrial ogłosił, że zawiera strategiczne partnerstwo z Nikola Corporation. W amerykańską spółkę zainwestuje 250 mln dolarów.

RYNEK – DOSTAWY

Pierwsza trójka
17 października 2019 r. w Cząstkowie Polskim przekazano klientom pierwsze Fordy F-Max. Jednocześnie oficjalnie przedstawiono sieć dilerów.

TECHNIKA – ZABUDOWY

Niewąska specjalizacja
Odkąd samochody dostawcze rozrosły się, a liczba fabrycznych wersji znacznie powiększyła, coraz więcej jest powodów, aby zatrudniać je przy specjalistycznych zadaniach. W Polsce to nisza niedostatecznie jeszcze zagospodarowana.

DYSTRYBUCYJNE – TEST

Wpływ opływu i nie tylko. Renault D Wide
Wprawdzie coraz więcej mówi się o elektryfikacji pojazdów miejskich, ale duże rezerwy tkwią w sprawdzonych, tradycyjnych pojazdach. 320-konne Renault D Wide ujawnia jak duże.
>> Czytaj pełny artykuł na stronie

PRODUKT – NACZEPY

Bez zwłoki
Silosy z Południowej Afryki? W dobie globalizacji świat się kurczy, a odległość 10 000 km nie stanowi problemu. Ważna jest jakość, dostępność i serwis tuż za rogiem.

Rodzina w komplecie
Naczepy Wielton Curtain Master są teraz bardziej wytrzymałe i funkcjonalne. Ich użyteczność zwiększyła również poprawiona szczelność.

ROZWÓJ – TRENDY

Dwieście tysięcy oszczędności
Ostatnie dziesięciolecia przyniosły wiele zmian technologicznych wynikających z faktu powszechnego dostępu do komputera, internetu, a co za tym idzie szybszej wymiany danych. Nie ominęło to również branży transportowej.

SERWIS – NAPRAWA

Dwumasowe koło zamachowe ze sprzęgłem zrywnym ITL na przykładzie Forda Transita

DOSTAWCZE – PREZENTACJA

Więcej mocy, mniej paliwa. Ford Transit
Najnowszy Ford Trasit to 2 t ładowności, niższe zużycie paliwa, silnik o mocy 185 KM i cała armia elektronicznych pomocników.

W pojedynkę
Więcej wersji podwozia, dwa warianty furgonu, automatyczna skrzynia biegów i wygodny system załączania blokad mechanizmu różnicowego. Nowe Iveco Daily 4×4 nie tylko daje radę w bardzo trudnym terenie, ale ma również więcej możliwości od poprzednika.

DOSTAWCZE – TEST

Jedyny i niepowtarzalny
Czym różni się klasa V od klasy S? Ma więcej miejsca na luksus i elegancję, oczym można się przekonać, korzystając z oferty designo.

OSOBOWE – PREZENTACJA

W ruchu.
Do miasta, lasu i na bezdroża. Nissan X-Trail zabierze Cię wszędzie i to nawet w dość licznym towarzystwie.

Dba o ciebie, dba o siebie
Każdy crossover chce być oryginalny, ale Citroënowi wychodzi lepiej. Zaczyna od trzęsienia ziemi, a potem stopniuje napięcie.