Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

ROZWÓJ – SZKOLENIA

Profesjonalni kierowcy znów w akcji
Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią rusza pierwsze w tym roku praktyczne, bezpłatne szkolenie kierowców zawodowych w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”.

DŁUGODYSTANSOWE – TEST

Żeglując. MAN TGX
Nowa gama ciężarówek MAN jest bez wątpienia najciekawszą premierą w tym roku. Nie mogliśmy się doczekać, aby sprawdzić ją „na polskich dróżkach”. 510-konny TGX mocno nas zaskoczył.

WYDARZENIE – PREMIERA

Już czas!
Niebawem, długo wyczekiwana polska premiera nowej gamy pojazdów Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM oraz Volvo FMX. Z nowymi pojazdami Volvo będzie się można zapoznać na początku września podczas trzeciej edycji targów 4Poland.

PRODUKT – NACZEPY

Dużo, ale lekko
Naczepy jednoosiowe to prosty sposób powiększenia ładowni, w szczególności lekkich pojazdów. Ostatnimi laty były w niełasce, ale jest coraz więcej powodów, aby się nimi zainteresować.

Jedna oś wiele zastosowań
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – hasło znane wszystkim i obecne w każdej dziedzinie naszego życia. Nie inaczej rzecz się ma w transporcie. Tu również wygrywają ci, którzy na bieżąco monitorują rynek, są otwarci na innowacje, słuchają klientów, dyskutują, rozważają, aż wreszcie wytyczają nowe trendy.

Oszczędza bardziej
Fliegl RoadRunner w wersji z pojedynczą osią ma gabaryty typowej naczepy, ale przewyższa ją zdolnością redukcji kosztów.

ZABUDOWY – KURIERSKIE

Bezpiecznie i sucho
Zakupy wynoszą się „ze sklepów do internetów” od kilku lat. Epidemia tylko przyspieszyła ten proces, pośrednio wzmagając popyt na pojazdy kurierskie.

KOMPONENTY – SIŁOWNIKI

Kompaktowe i lekkie
Pojedyncze siłowniki podskrzyniowe NUMMI TT i SUT są wykorzystywane w pojazdach i przyczepach z wywrotem trójstronnym i tylnym. Kompaktowe rozmiary, niska waga i szybki mechanizm wywrotu to spore zalety w przypadku takich rozwiązań.

TECHNOLOGIE – AGREGATY CHŁODNICZE

Zaawansowany
Thermo King wprowadza nowy agregat chłodniczy Advancer. Dzięki napędowi hybrydowemu urządzenie wyróżnia się wysoką wydajnością przy niskim zużyciu energii.

WYPOSAŻENIE – AKUMULATORY

Logiczny wybór
W czasach postępującej globalizacji i systematycznie zwiększającej się sprzedaży internetowej rośnie znaczenie logistyki. Liczy się czas i niezawodność.

SERWIS – NAPRAWA

Montaż docisku sprzęgła
Montaż tarczy sprzęgłowej i docisku w samochodzie ciężarowym wymaga dużej staranności. Jednym z ważniejszych zadań jest wycentrowanie tarczy sprzęgłowej, ponieważ waga skrzyni biegów i jej montaż bez wycentrowanej tarczy może przysporzyć wiele problemów.

ZARZĄDZANIE – TELEMATYKA

Wszystko o flocie
Pandemia COVID-19 bardzo mocno uderzyła w wiele gałęzi światowej gospodarki i głęboko dotknęła branżę logistyczną. Przedsiębiorstwa musiały szybko dopasować swoje możliwości do aktualnej sytuacji na rynku.

DOSTAWCZE – ZABUDOWY KURIERSIE

Na półce i w sieci
Kurier przyjeżdża dostawczym. Koniec, kropka. Tak sądzi większość odbiorców przesyłek, jeśli w ogóle mają jakiekolwiek przemyślenia na ten temat. Gdy adresat pozostaje obojętny i nieświadomy, jest to poniekąd komplement dla twórców zabudowy.

DOSTAWCZE – PREZENTACJA

Sprawniej poza asfaltem
Ford oferuje teraz dostawcze modele przygotowane do zjeżdżania z dobrych dróg. Dwie serie wyposażenia: Trial i Active wyróżniają się nie tylko zastosowanymi rozwiązaniami, ale też wyglądem.

DOSTAWCZE – TEST

Brygadówka z warsztatem. Renault Master
Renault Master jest obecnie najpopularniejszym modelem wśród pojazdów dostawczych. Swój udział w tej statystyce mają również pojazdy modyfikowane.

Cena prestiżu. VW Multivan T6.1
Trudno powstrzymać uśmiech na twarzy, gdy widzimy tę wersję Multivana. Biało-czerwone malowanie nawiązujące do tradycji Transportera wiele obiecuje. A co daje?

MAGAZYN – MASTER TRUCK 2020

Pomimo wszystko
Ten rok jest inny od wszystkich. Jeszcze do połowy maja nie byliśmy pewni, czy się uda. A jednak 16. Master Truck i w tym roku nie zawiódł.