Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

Budowlane – Rynek

Nie ma lekko
Podwozia wywrotek są polem bezwzględnej walki o każdy kilogram masy własnej, jaki można ująć. Rzecz w tym, że ujmować nie ma z czego.

Technologie – Ponadgabaryty

Małe wielkiej wagi
Naczepy do ładunków ponadnormatywnych są podatne na udoskonalenia, a znacznym ułatwieniem w pracy mogą być nawet drobne z pozoru, pomysłowe rozwiązania.

O połowę mniej CO2
Do 2025 remisja tlenków węgla związana z działalnością Scanii zostanie zredukowana w skali globalnej o połowę.

Produkt – Przyczepy

Fliegl wynosi transport na wyższy poziom
Branża budowlana bez transportu drogowego nie istnieje. Widać to na każdym kroku – zarówno podczas przewożenia materiałów, jak i samych maszyn.

Produkt – Stal

Lżejsze i wytrzymalsze
Jaka stal jest dzisiaj najbardziej pożądana przez konstruktorów pojazdów samowyładowczych – pytamy Sławomira Bernikera, dyrektora technicznego KH-Kipper Sp. z o.o.

Pod napięciem
Jost, producent siłowników wywrotu oraz układów hydrauliczny hydraulicznych marki Edbro, ma w swojej ofercie system ostrzegający przed wysokim napięciem HVA02 (High Voltage Alert) zaprojektowany, aby chronić kierowców i sprzęt przez kontaktem z linią wysokiego napięcia i innymi ewentualnymi zagrożeniami elektrycznymi.

Produkt – Naczepy

Wywrotki z dodatkami
Schmitz Cargobull stale wzbogaca swoje pojazdy o rozwiązania podnoszące funkcjonalność. Korzystają na tym również użytkownicy naczep samowyładowczych oraz wszyscy, którzy wraz z firmą zechcą świętować jej 125-lecie.

Wielozadaniowy długodystansowiec
Podczas targach Commercial Vehicle Show w Birmingham firma Kögel przedstawiła ofertę pojazdów skierowanych do branży spedycyjnej i budowlanej. Między innymi pokazano naczepę Cargo.

Technika – SRC

Dobrze zmieszane
Eberspächer wprowadza do produkcji seryjnej nowy typ mieszalnika do układów SCR. Dzięki niemu katalizator działa bardziej wydajnie i jest mniej uciążliwy dla użytkownika.

Rynek – Pojazdy ciężarowe

Pasmo sukcesów
Tytuł Truck of the Year 2018 dla gamy CF i XF – tak zakończył się rok 2017 dla marki DAF. Ale to nie koniec. Ponad 9000 pojazdów dostarczonych na rynki pozaeuropejskie, 4500 sprzedanych silników, rekordowa sprzedaż części zamiennych oraz usług finansowych. W Polsce zarejestrowano ponad 5000 pojazdów DAF.

Dostawcze – Rynek

Wysokie tempo
W 2017 r. po raz kolejny wzrosła liczba rejestracji nowych samochodów dostawczych o dmc do 3,5 t. Polski rynek wchłonął w ubiegłym roku 60 990 takich pojazdów.

Zwykły rytm
Rozstania i nowe sojusze nie zakłócają napływu nowości na rynek samochodów dostawczych. Pobudzają wręcz zainteresowanie, kto co pokaże i z kim.

TGE na prąd
MAN eTGE z silnikiem elektrycznym może przejechać do 160 km na jednym ładowaniu. Jego ładowność wynosi od 950 do 1700 kg w zależności od dmc (3,5 lub 4,25 ton).

Dostawcze – Prezentacja

Life jak życie
Nowa generacja Opla Combo zapowiada się intersująco. Na początek debiutuje osobowy wariant Life.

Autobusy – Rynek

Jubileusz w Warszawie
19 punktów w Europie i sprzedaż na poziomie 2000 używanych autobusów rocznie. W tym roku BusStore obchodził swoje 5. urodziny podczas BusStore Show w Nadarzynie pod Warszawą. I miał powody do dumy.

Wydarzenie – Szkolenia

Poszukiwani kierowcy profesjonalni
Polskie firmy transportowe obsługują 25% unijnego rynku przewozów. Ich wkład w nasz PKB wynosi aż 10%. Być może odsetek ten byłby jeszcze większy, gdyby nie braki kadrowe…