Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

RYNEK – PRZYCZEPY,NACZEPY

Epidemia powściągliwości
Jest źle, ale mogłoby być gorzej. Wszyscy szykowali się na kryzys 2020, ale nikt nie przewidział takiego obrotu sprawy. W tym roku pandemia dyktuje zasady
gry i to ona ostatecznie wpłynęła na kształt rynku przyczep i naczep..

TRENDY – SIŁOWNIKI

Jakość i niezawodność
Kiedy potrzebna jest precyzja, trwałość oraz duża siła podnoszenia, należy skorzystać z oferty NUMMI. Firma została doceniona przez klientów za najlepszą technologię wywrotu oraz produkcję wysokiej jakości hydraulicznych siłowników i komponentów. Cylindry są projektowane i wytwarzane wyłącznie w Finlandii, bazując na szwedzkiej stali.

TRENDY  – TRAILER INNOVATION 2021

Sprytniej
Nagroda „Trailer Innovation 2021” przypadła rozwiązaniom, które przemawiają do wyobraźni. Pytanie, czy  równie silnie przemówią do użytkowników.

PRODUKT – NACZEPY

Nowa naczepa, nowa inwestycja
W 2021 roku mija 150 lat od chwili, kiedy powstał Schwarzmüller. Uprzedzając jubileusz firma wprowadza nową gamę naczep Power Line i przejmuje renomowanego, niemieckiego producenta Hüffermann Transportsysteme GmbH.

Wielton stawia na stabilność i bezpieczeństwo super lekkich wywrotek
Wieluński producent posiada w swoim portfolio produktowym aż 7 typów ram wywrotek o zróżnicowanej długości dopasowanych do każdych warunków pracy. To najszersza oferta dostępna na rynku.

Zdalnie i namacalnie
Mimo trudnego czasu, firmy doskonalą swoje produkty i pracują nad nowymi rozwiązaniami. IAA Hanower, podobnie jak inne tego typu imprezy, nie odbył się w tym roku, ale producenci przygotowali się do premier. Krone pokazało swoje nowości podczas specjalnie zorganizowanych warsztatów.

Mądrzej
Tegoroczne nowości firmy Schmitz Cargobull pozostają częściowo w ukryciu. Nie tylko dlatego, że zabrakło okazji, aby je zaprezentować na żywo przed szeroką publicznością..

TECHNOLOGIE – MATERIAŁY

Stal decyduje
Konstrukcja naczepy może zniwelować w pewnej mierze wady materiału. Jednak dopiero zastosowanie materiałów wysokiej jakości otwiera przed projektantami zupełnie nowe perspektywy.

TECHNOLOGIE – KOMPONENTY

Naczepa popchnie
Oś, do której są po prostu doczepione koła, to marnotrawstwo. Skoro i tak się obracają, to niech będzie z tego jakiś pożytek.

DOSTAWCZE – PREZENTACJA

eVito i eSprinter
Gwiazdorski duet z energią
Po naszych miastach cały dzień kręcą się dostawcy świeżej żywności, kurierzy, serwisanci, handlowcy. Krótkie przejazdy, dużo parkowania, często presja czasu – to idealne zadania dla elektrycznych pojazdów, takich jak eVito i eSprinter.

DOSTAWCZE – TEST

Trafic do zadań specjalnych
Renault Trafic jest bardzo dobrą podstawą dla zabudowy do przewozu osób niepełnosprawnych. Pozwala na wygodny transport siedmiu osób z kierowcą i osobą na wózku inwalidzkim. Mocny silnik, zwrotność oraz wymiary pozwalające poruszać się swobodnie po mieście to idealne połączenie. A do tego niewygórowana cena.

Z potencjałem
Czy dostawczy elektryk to rozwiązanie tylko do miasta? 300 km zasięgu mogłoby sugerować, że niekoniecznie. A jak to wygląda w praktyce?

TEST – OSOBOWE

Wyjątkowo od środka
Nissan Juke to bardzo wyraziste auto, którego rysy nieco złagodniały po ostatnim liftingu. Do tego dobrze się prowadzi i jeździ dość oszczędnie. Ten crossover da się lubić.