Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

RYNEK – POJAZDY

Dół w koronie
Na skutek epidemii koronawirusa gospodarka światowa zamarła. W marcu, kwietniu oraz maju rynek pojazdów użytkowych odnotował gigantyczne spadki sprzedaży. Fabryki musiały zwolnić lub całkowicie przerwać produkcję. Większość firm transportowych ma pojazdy na placu. Powrót do stanu sprzed Covid-19 może potrwać nawet 5 lat.

TRENDY – AKCESORIA

Wartość dodana
Każde wyruszenie w drogę samochodem to rodzaj podróży. Nie tylko wtedy, gdy wybieramy się na drugi koniec kraju czy kontynentu. Czasem to podróż zbierana i układana dzień po dniu z krótkich odcinków. A w podróży niejedno może się przydać.

TRENDY – OŚWIETLENIE

Co pokaże i co powie?
Oświetlenie samochodowe zawsze spełniało dwie funkcje. Czy ta druga zdobędzie teraz przewagę?

TECHNIKA – ŚRODKI SMARNE

Mniej, a więcej
Nowoczesne oleje dopasowują się do nowoczesnych silników wysokoprężnych oraz paliw o coraz wyższej jakości. Lecz najważniejszą zmienną, kluczową przy doborze oleju, i tak pozostają warunki eksploatacji pojazdu.

PRODUKT – ROZWIĄZANIA CYFROWE

Parking zawsze dostępny
Bosch Secure Truck Parking umożliwia rezerwację miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych online lub przy użyciu aplikacji. To pozwala dokładnie zaplanować trasę i czas odpoczynku.

BUDOWLANE – TEST

Wielostronnie. Mercedes Arocs 8×6
Każda wywrotka trójstronna jest „dobra na wszystko”, ale ta w większym stopniu niż inne. Podwozie z dołączanym napędem pierwszej osi potęguję jej wszechstronność.

TECHNOLOGIE – ELEKTTRONIKA

Trudny wiek dojrzewania
Koniec dnia, koniec trasy, powrót do domu, relaks i święty spokój. Dobrze byłoby się zdrzemnąć, ale… Trzeba prowadzić. Ilu z nas tak ma?

DOSTAWCZE – TEST

Pierwszy taki Sprinter
Nowy Sprinter robi nadal wrażenie, mimo że nie jest już taki nowy i zadomowił się na ulicach.

Trafione kompromisy. Renault Trafic SpaceClass
Odrobina komfortu, akurat bezpieczeństwa i sporo ergonomii. W efekcie zaskakująco przyjemne auto do prowadzenia. A co na to pasażerowie?