Pobierz PDF

W najnowszym numerze Truck & Van

Dystrybucje – Prezentacja

Nisko i blisko
Scania nowej generacji wkracza w zakamarki miast. Niskowejściowa kabina serii L czy nowy, 7-litrowy silnik mają być odpowiedzią na potrzeby użytkowników miejskich, sektora komunalnego i dystrybucji.

Miasto nocą
W odstępie trzech tygodni Volvo przedstawiło dwa modele w pełni elektrycznych ciężarówek. To zapowiedź tego, co w tym roku będzie dominować na zbliżających się targach IAA w Hanowerze.

Długodystansowe – Test

Oszczędności po znajomości
Konkurs „jazdy o kropelce” zorganizowany przez DAF-a w okolicach Torunia dowiódł, że największe oszczędności na paliwie przynosi dobra znajomość ciężarówki oraz…

Nie ma komplikacji
Lekki, opływowy i bez szaleństw w wyposażeniu elektronicznym.Idealny ciągnik „do wszystkiego”?

Produkt – Naczepy

Zgodnie z planem
Grupa Wielton w pierwszym kwartale tego roku zwiększyła swoje obroty o ponad 20%. Osiągnięto poziom 479,9 mln zł. Zysk netto wyniósł 20,2 mln zł, co oznacza, że został pobity nowy rekord.

Produkt – Oświetlenia

Świetlana przyszłość
Wydajne, solidne i wysokie jakościowo oświetlenie jest niezbędne w każdym pojeździe, zwłaszcza użytkowym. Jeśli to, co oferuje producent samochodu nie wystarcza, można sięgnąć po oświetlenie akcesoryjne. Trzeba przy tym pamiętać o przepisach, by nie narazić się na problemy podczas kontroli.

Produkt – Oleje

Oleista globalizacja
Chevron Lubricants chce, żeby użytkownicy olejów na całym świecie mieli dostęp do ujednoliconej oferty. W tym celu firma wprowadza na rynek europejski gamę produktów smarnych Texaco Delo.

Technologie – Postęp

Wirtualnie i w realu
Grupa Bosch w Polsce w 2017 roku miała obroty na poziomie 5,2 mld zł. Wzrost względem roku poprzedniego sięgnął 5%.

Rynek – Rozwój

Nowy punkt na mapie
Do sieci serwisowo-sprzedażowej DBK Truck Center dołączył kolejny oddział w okolicach Poznania.

Budowlane – Autostrada Polska

Premiery i powtórki
Okolice stoiska, które od lat zajmował BiełAZ, tym razem wzięła we władanie Scania. Wybrała
targi Autostrada-Polska na miejsce oficjalnego debiutu kompletnej, nowej gamy budowlanej.

Dostawcze – Test

Biurowiec
Można go tak nazwać nie tylko z powodu wysokości. Zmodernizowany Transit Custom ma inne cechy, przydatne w pracy umysłowej.

Bez niespodzianek
Rok temu do gamy pojazdów ciężarowych MAN dołączył samochód dostawczy – TGE. Bliźniak Volkswagena Craftera – to dość dobra rekomendacja.

Dostawcze – Elektryczne

Polski dostawczak na prąd
Elimen E-VN1 samochód elektryczny oparty o strukturę kompozytową, w całości zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Jak zapewnia producent, jest lekki, ekonomiczny i ekologiczny.

Dostawcze – Finansowanie

Warto liczyć
Duża konkurencja na rynku sprawia, że wybór samochodu wcale nie jest prosty.
Gdy ma pracować i zarabiać, sprawa jeszcze bardziej się komplikuje.

Dostawcze – Prezentacja

Włóczykij
Konieczność transportu elementów budowlanych o masie nieprzekraczającej jednej tony, holowanie łodzi lub przyczepy kempingowej – z takimi zadaniami świetnie dają sobie radę pikapy. Nissan dodatkowo kusi limitowaną serią Navary.