Hale namiotowe w transporcie – jak wspierają działania firm z obszaru TSL?

C

25-10-2024

Obszar TSL składa się z trzech podstawowych sektorów gospodarki, czyli transportu, logistyki, spedycji. Podstawą działalności jest nie tylko bezpieczny i efektywny transport, ale również magazynowanie ładunków.

Złożony łańcuch dostaw wymaga realizacji wielu różnych procesów, a towary muszą przejść długą drogę zanim dotrą do klienta końcowego.

Warto jest korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które wspierają prowadzenie biznesu. Na specjalną uwagę zasługują funkcjonalne, a zarazem ekonomiczne hale namiotowe. Dlaczego stanowią one wsparcie dla firm ze wspomnianej branży? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

1. Szeroki zakres zastosowań

Jak już wspomniano, obszar TSL jest złożony, co przekłada się na wysoką różnorodność potrzeb. Trudno więc o rozwiązanie, które sprawdzi się tak samo dobrze w absolutnie każdym przypadku. Firmy z tej branży wykazują duże zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową.

PROMOCJA

PROMOCJA

Hale namiotowe projektowane są w sposób indywidualny, a dodatkowo można zmodyfikować je w dowolnym momencie. Pod tym względem przewyższają one tradycyjne budynki murowane czy drewniane. Omawiana opcja jest idealna dla biznesu, który stale się rozwija.

Można wyróżnić hale namiotowe ocieplane oraz nieocieplane. Izolacja termiczna jest niezbędna wszędzie tam, gdzie będą magazynowane ładunki wrażliwe na działanie niskiej/wysokiej temperatury. Należy wiedzieć, że nie tylko ogranicza ona przenikanie chłodu, ale także spowalnia nagrzewanie się obiektu w letnich miesiącach. Konstrukcje nieizolowane wykorzystywane są głównie do przechowywania maszyn, pojazdów czy narzędzi. Są tańsze w budowie, co stanowi niezaprzeczalną zaletę.

Do czego może zostać wykorzystana hala namiotowa w branży TSL? W tego typu obiekcie może powstać m.in. magazyn do przechowywania oraz załadunku/rozładunku towarów, sortownia, chłodnia, obiekt serwisowy. Trzeba wspomnieć także o konstrukcjach niestandardowych (np. magazynach wysokiego składowania).

2. Oszczędność gotówki i czasu

Wzniesienie tradycyjnych obiektów wielkopowierzchniowych może zająć długie lata. Nie ma w tym nic dziwnego, że przedsiębiorstwa z branży TSL poszukują alternatywy. Atutem hali namiotowej jest krótki czas budowy – zwykle wystarczy miesiąc, aby zrealizować inwestycję. Prace realizowane są bez względu na warunki atmosferyczne.

Konstrukcje z gotowych modułów są proste i bezproblemowe w montażu, co minimalizuje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Następnym plusem jest możliwość szybkiego demontażu (całkowitego lub częściowego). W każdej chwili można podjąć decyzję o rozbudowie obiektu.

Warto poruszyć również kwestie finansowe, gdyż sporo przedsiębiorstw dąży do zminimalizowania kosztów. Hale namiotowe są tańsze w budowie, jednak nie wynika to z niższej jakości, trwałości, funkcjonalności.

Profesjonalnie zaprojektowany oraz wzniesiony obiekt nie odbiega od budynków z cegły/drewna. Konstrukcje cechują się wysoką żywotnością oraz odpornością na destrukcyjne działanie czynników pogodowych, więc są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Obiekty mogą zostać wzbogacone o szereg rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, więc wszystko zależy od wymagań danej firmy.

Niższy koszt budowy to nie wszystko, ponieważ utrzymanie hali namiotowej jest tańsze. Dzięki systematycznej konserwacji można utrzymać pierwotne parametry użytkowe obiektu.

3. Wysoki poziom ergonomii

Hale namiotowe są powszechnie wykorzystywane w branży transportowej, spedycyjnej, logistycznej. Konstrukcje spełniają rygorystyczne normy, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla ludzi i otoczenia. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia wypadku w miejscu pracy.

Obiekty z izolacją termiczną są przystosowane do użytku przez cały rok. Innowacyjny dach pneumatyczny wspomaga skuteczne odprowadzanie opadów i powłok śnieżnych. Wszystko po to, aby uniknąć przestojów w okresie zimowym.

PROMOCJA

PROMOCJA

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C