Elektryczny agregat Thermo King dla elektrycznych dostawczaków

C

06-02-2024

Thermo King rozpoczyna produkcję nowego, całkowicie elektrycznego agregatu E-500e dedykowanego lekkim, elektrycznym samochodom dostawczym

Firma uruchamia produkcję nowych, zarówno jedno- jak i wielotemperaturowych modeli E-500e dla operatorów flot poszukujących elektrycznej przewagi w dostawach w centrach miast i obszarach miejskich. – W postaci modelu E-500e dostarczamy całkowicie elektryczne rozwiązanie przekraczające granice dzisiejszych możliwości i pomagamy naszym klientom zrobić to samo. Seria E jest nie tylko całkowicie elektryczna, ale także energooszczędna. Odznacza się niezrównaną wydajnością chłodniczą i jest idealna do stosowania na obszarach miejskich – powiedział Davide Fusciani, menedżer produktu Thermo King.

100 % na elektryce i prawdziwie energooszczędny

Agregat E-500e jest zasilany bezpośrednio z akumulatora pojazdu, co eliminuje konieczność inwestowania w dodatkowy akumulator lub moduł przyłączeniowy do zasilania ze źródła zewnętrznego. Kierowcy mogą utrzymywać działanie agregatu chłodniczego gdy pojazd elektryczny (BEV) ładuje się lub stoi w punkcie dostawy. Agregat został zaprojektowany w sposób w pełni wykorzystujący potencjał urządzeń chłodniczych zasilanych elektrycznie przy jednoczesnej maksymalnej możliwej minimalizacji wpływu na akumulator i zasięg pojazdu elektrycznego. Specjalnie zaprojektowana technologia falownika, opatentowany system sterowania mocą i komunikacja w czasie rzeczywistym między agregatem a pojazdem maksymalizują wydajność chłodniczą i efektywność energetyczną oraz optymalizują zasilanie przy minimalnym wpływie na autonomiczność pojazdu. – W przypadku tego modelu wróciliśmy do deski kreślarskiej, uwzględniając potrzeby naszych klientów i środowiska. W sytuacji, w której Unia Europejska nakazuje obniżenie emisji CO₂ z nowych samochodów ciężarowych o 90% do 2040 r., dajemy naszym klientom rozwiązania ułatwiające im dostosowanie się do tej transformacji i przygotowanie ich do funkcjonowania w przyszłości. Teraz rozpoczynamy produkcję jedno- i wielotemperaturowych agregatów E-500e, a wkrótce pojawią się kolejne modele – dodaje Davide Fusciani.

PROMOCJA

PROMOCJA

Wydajność i elastyczność

Całkowicie nowa, wysokoobrotowa sprężarka o prędkości obrotowej niezależnej od prędkości pojazdu wytwarza moc chłodzenia elektrycznego osiągającą niespotykany dotychczas poziom 4,5 kW, obsługując zarówno tryby chłodzenia, jak i grzania, aby dopasować się do różnorodnych potrzeb klientów. Agregat E-500e całkowicie spełnia wymagania stref emisyjnych LEZ, ULEZ i ZEZ, a także strefy zakazu stosowania silników wysokoprężnych, co umożliwia elastyczną i wydajną działalność z dostępem w dzień i w nocy do centrum każdego miasta.

Dzięki kompaktowej konstrukcji zapewniającej wysoką wydajność przy masie odpowiadającej połowie tego parametru starszych agregatów model E-500e jest łatwy do montażu w furgonetkach, samochodach ciężarowych z podwoziem z kabiną i innych rodzajach przebudowywanych pojazdów. Niższa masa oznacza mniejszy wpływ na zasięg pojazdu z napędem elektrycznym i maksymalizuje ładowność pojazdu, zwiększając elastyczność operacyjną i rentowność.

Ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju

Nowy agregat serii E został zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom dotyczącym elektrycznych LCV i dostaw w centrach miast, takim jak utrzymanie wysokiej efektywności regulacji temperatury przy minimalnym zużyciu energii, zaoferowanie opłacalnych rozwiązań w przypadku szerokiego wyboru inwestycyjnego i zmniejszenie wpływu agregatu chłodniczego na zasięg pojazdu elektrycznego. Agregat E-500e odpowiada na te wyzwania wysoce wydajnym i zrównoważonym rozwiązaniem.

Wprowadzanie rozwiązań elektrycznych do transportu chłodniczego jest częścią ogólnego podejścia Thermo King i Trane Technologies do kwestii ograniczania emisji dwutlenku węgla. Pomaga to w realizacji zobowiązania na rok 2030 dotyczącego zrównoważonego rozwoju, w tym wyzwania Gigaton Challenge, którego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych klientów o 1 miliard ton metrycznych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C