Nowoczesna, największa i przede wszystkim atrakcyjna cenowo seria ledowych lamp zespolonych i jednofunkcyjnych tylnych została stworzona w czasie pandemii, by zaspokoić potrzeby różnych klientów.

 

Nowa seria lamp jednofunkcyjnych i zespolonych tylnych W225 – W228 dostępna jest w różnych konfiguracjach, pełniących od 1 do 6 funkcji świetlnych. Każda z grup lamp składa się z kilku lub kilkunastu rodzajów produktów różniących się funkcjami oraz sposobem montażu lub podłączenia. Im bardziej złożona budowa lampy, tym więcej modeli.

Lampy serii W225,  W226 i W227 są uniwersalne montażowo, można instalować je zarówno po lewej, jak i po prawej stronie pojazdu. Dzięki swojej prostej, ale nowoczesnej budowie spełniają warunki homologacji zezwalającej na montaż w pionie i w poziomie. Natomiast lampy W228 ze względu na swój charakterystyczny design, z centralnie umieszczonym trójkątem odblaskowym, wymagają podziału na lampy lewe oraz prawe. Montaż możliwy jest standardowo – w poziomie.

Łatwe w montażu

Lampy W226, W227 i W228 można montować na dwa sposoby: za pomocą dwóch śrub M6 bądź przy pomocy dwóch lub czterech wkrętów, dzięki specjalnie rozmieszczonym otworom w korpusie lampy. Co więcej, lampy serii W228 dostępne są w 3 wersjach przyłączeniowych: poprzez podstawowy przewód, złącze 5 pin lub 7 pin.

Dodatkowo, lampy z funkcją światła przeciwmgielnego dostępne są w dwóch wariantach: z kloszem czerwonym bądź przezroczystym. Każda z lamp jest hermetyczna, zarówno jako całość, jak i każdy z poszczególnych modułów tworzących lampę – specjalne zabezpieczenie przed zapyleniem i wilgocią potwierdza norma IP6K9K. Każda z lamp spełnia również wymogi stawiane przez wszelkie obowiązujące przepisy homologacyjne m.in. kompatybilności elektromagnetycznej.

 

Różne warianty

Lampy W225 – W228 są uniwersalne napięciowo, działają na instalacjach 12V i 24 V. Są wyjątkowo płaskie i kompaktowe. Lampy z serii „Lampdemii” przystosowane są do zmiennych warunków atmosferycznych – idealnie sprawdzają się w temperaturach od –40°C do +50°C. Poszczególne elementy składowe produkowane są z materiałów najwyższej jakości, co przekłada się na wysoką jakość gotowego produktu. Szeroki wachlarz lamp, w różnych konfiguracjach świetlnych, z cenami dostosowanymi do warunków epidemii, daje ogromny wybór potencjalnemu klientowi. Tą serią lamp można kompleksowo oświetlić pojazd, łącząc lampy w oryginalne kompilacje, zgodnie z Regulaminem nr 48 EKG ONZ dot. rozmieszczenia lamp na pojeździe. Przykładowo, można łączyć w serie lampy z tej samej grupy, ale też lampy z różnych grup m.in. W225 + W225; W225 + W226; W226 + W226; W227 + 225, czy W228 + W225, w zależności od tego, jakie funkcje są potrzebne do oświetlenia pojazdu.

 

ADR w standardzie

Nowością jest również uzyskanie świadectw ADR na poszczególne lampy z następujących grup produktowych: lampy robocze (np. W166, W178), lampy ostrzegawcze (np. W112, W217 i W218), zespolone lampy tylne (np. W150, W170, W184), pozycyjne lampy boczne „rożki” (np. W48, W168), lampy obrysowe (np. W47ww, W198, W201), oświetlenie tabl. Rejestracyjnej (np. W52, W72). Przykłady podane w nawiasach to tylko przedstawiciele grup produktowych, wszystkie lampy, które spełniają wymogi i uzyskały świadectwo ADR, można znaleźć na stronie internetowej producenta. Co daje świadectwo ADR? Otóż, lampy, które je posiadają mogą być montowane w pojazdach przewożących materiały i przedmioty niebezpieczne. Zatem rozszerzamy grono potencjalnych klientów oraz liczbę pojazdów, na których mogą być używane lampy WAŚ.

https://www.was.eu/