Siłowniki Nummi produkowane są w Finlandii od 1953 roku. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm sprawiły, że stały się branżowym standardem.

 

Podczas produkcji nadrzędne znaczenie mają jakość i bezpieczeństwo. Produkty Nummi wykonane są tak, aby sprawdziły się w najtrudniejszych warunkach. Ich trwałość gwarantuje twarda, chromowana powierzchnia.

 

Pod kontrolą

Kompleksowa oferta NUMMI obejmuje projektowanie, produkcję, terminowość dostawy, ofertę części zamiennych oraz obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Dla NUMMI ważne są niezawodność i zaangażowanie, dlatego zawsze wywiązuje się z zobowiązań i kończy pracę na czas, z zachowaniem tych samych standardów jakości i precyzji.

Chcąc zapewnić najlepszy poziom usług, firma posiada rozbudowaną sieć serwisową w Europie. Zamówione części zamienne dostarczane są w ciągu 24 godzin. Nummi oferuje szeroki asortyment siłowników o różnych skokach i udźwigu, posiada modele ze stabilizacją lub bez, z mocowaniem do zabudowy za pomocą okucia na obudowie DFC/EFC lub ucho DFE/EFE, tak by zapewnić dopasowanie do każdej aplikacji.

 

 

DFC i EFC: stabilizowane siłowniki frontowe z zewnętrzną obudową

Siłowniki wywrotu NUMMI z serii: DFC/ DFE i EFC/EFE to stabilizowane siłowniki czołowe przeznaczone dla wywrotek, naczep i przyczep. Rożnica między siłownikami z serii DFC/EFC a DFE/EFE polega na tym, że siłowniki z serii DFC/EFC mają rurę ochronną, która osłania cylinder przed uszkodzeniami powodowanymi przez wodę i brud. W siłownikach frontowych z obudową zewnętrzną Nummi opatentowało konstrukcję wahliwej obejmy, która pozwala na odchył obudowy siłownika do 7% względem dolnego mocowania cylindra. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiło zastosowanie mniejszej i lżejszej obudowy, dodatkowo zostały zredukowane niekorzystne siły działające na siłownik podczas wywrotu, a tym samym znacznie przedłużyła się żywotność cylindra. Zastosowano kołnierz gumowy, który chroni wahliwą obejmę przed zabrudzeniami. Modele DFC/DFE oraz EFC/EFE mają takie same wymiary zewnętrzne, co umożliwia ich zamianę. W cylindrach DFC/EFC wszystkie stopnie są chromowane, a w modelach EFC/EFE tylko wystający (jak u większości producentów). Maksymalne ciśnienie robocze dla siłowników DFC/DFE i EFC/EFE wynosi od 130 do 225 barów, a maksymalne realne obciążenie waha się od 25 do 50 t.

 

 

JTC i JTD: stabilizowane siłowniki frontowe z jarzmem

Siłowniki Nummi JTC/JTD to stabilizowane siłowniki czołowe stosowane w pojazdach ciężarowych i przyczepach. Mają ceowe ramię podnoszenia, które montowane jest do przedniej ściany nadwozia. Dzięki temu do zamontowania siłownika między kabiną a skrzynią potrzeba niewiele miejsca, co umożliwia przesunięcie skrzyni maksymalnie do przodu pojazdu i pełne wykorzystanie nośności osi przedniej. Modele JTC doskonale sprawdzają się w lekkich wywrotkach z długimi muldami, gdzie skrzynia ładunkowa nie jest na tyle sztywna, by zagwarantować stabilny wyładunek. Siłowniki JTC a JTD różnią się dolnymi mocowaniami. Maksymalne ciśnienie robocze dla siłowników JTC i JTD to 170 barów, a maksymalne obciążenie wynosi od 32 do 40 ton.

 

 

ETV: niestabilizowane siłowniki frontowe

Siłownik czołowy Nummi ETV został zaprojektowany do podnoszenia ładunków bez sił bocznych, które wywierają wpływ na siłownik wywrotu. Siłownik jest montowany „do góry nogami” i głównie wykorzystywany jest w pojazdach, które są wyposażone np. w cysternę przystosowaną do wywrotu, lub w pojazdach ciężarowych i przyczepach o sztywnej zabudowie. Ich wymiary zapewniają optymalną siłę udźwigu, w związku z czym siłowniki te są lekkie, szybkie i trwałe. Maksymalne ciśnienie robocze dla siłownika ETV to 170 barów, a maksymalne obciążenie wynosi 32 tony. Siłowniki Nummi odróżnia od konkurencji galwaniczne, głębokie chromowanie powierzchni roboczych i ich precyzyjne wypolerowanie. Warstwa chromu nadaje twardość, jak również zmniejsza tarcie i zużycie w punktach styku z pierścieniami uszczelniającymi. Chrom pełni jednocześnie funkcję zabezpieczenia antykorozyjnego (klasa 9.5 wg testu CASS), co szczególnie przydaje się podczas pracy przy dużym zapyleniu oraz w terenie błotnistym. Nummi zaprojektowało uszczelnienia z myślą o stosowaniu siłowników w warunkach arktycznych. Uszczelki ciśnieniowe pozwalają zachować szczelność nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach, które mogą powodować sztywnienie uszczelnienia.

 

W produkcji wykorzystano najnowocześniejsze technologie, wiele stosowanych metod to rozwiązania objęte ochroną patentową. W Polsce siłowniki frontowe NUMMI stosowane są przez producentów takich jak: ISTRAIL, MEGA, NORDIC TRUCK BODIES, SOMMER, CONTAINER MODUL i ELBO. Decydując się na zakup nowej wywrotki, zawsze zapytaj producenta o dostępność siłownika NUMMI.

www.nummi.pl