Prometeon i Yamaha ponownie łączą siły w Mistrzostwach Świata Superbike

C

23-04-2024

Prometeon Tyre Group jest sponsorem współtytularnym oficjalnego zespołu Yamaha od sezonu 2023. Teraz zaangażowanie Prometeon idzie o krok dalej i od tego roku nazwa zespołu zmienia się na Pata Prometeon Yamaha.

Potwierdzenie partnerstwa w WorldSBK z oficjalnym zespołem Yamaha zostało ogłoszone podczas Prometeon Day w Mediolanie. Partnerstwo wzmacnia współpracę, która już przyniosła doskonałe wyniki w rezultacie strategii win-win.

Znaczenie tej okazji podkreśliła obecność dyrektora zespołu Pata Prometeon Yamaha WorldSBK Official Team, Paula Denninga, który wystąpił wraz z oficjalnymi zawodnikami zespołu: sześciokrotnym mistrzem świata FIM Superbike (2015-2020), Jonathanem Reą, który debiutuje w tym roku z Yamahą, oraz jego kolegą z zespołu, mistrzem świata FIM Supersport 2020, Andreą Locatellim.

Team Yamaha wygrał Mistrzostwa Świata SBK w 2021 roku, zdobywając “Potrójną Koronę”, czyli tytuły zawodników, producentów i zespołów, z Toprakiem Razgatlioglu i Andreą Locatellim. Podpisanie kontraktu z Reą, najbardziej utytułowanym zawodnikiem Mistrzostw Świata SBK w historii, który posiada również rekord 119 zwycięstw, odzwierciedla ambicję powrotu na szczyt serii. Zaangażowanie Prometeon w zespół wzrosło od 2023 roku, w wyniku czego zmienił on w tym roku nazwę na Pata Prometeon Yamaha.

PROMOCJA

PROMOCJA

Paul Denning, dyrektor zespołu Pata Prometeon Yamaha mówi: – Z przyjemnością przedłużamy drugi rok z rzędu partnerstwo z Prometeon, którego marka w 2024 roku będzie bardziej eksponowana niż wcześniej w zespole, a tym samym bardziej widoczna, począwszy od malowania motocykli. Wspieramy Prometeon w jego dążeniu do osiągnięcia globalnej rozpoznawalności marki. Czujemy się integralną częścią Prometeon i jest to dla nas cenna okazja do współpracy z grupą przemysłową tego kalibru w zakresie produkcji, badań i rozwoju oraz dystrybucji na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w budowaniu jej przyszłości.

Jak dodaje Jonathan Rea, sześciokrotny Mistrz Świata FIM Superbike. – Nigdy wcześniej nie ścigałem się dla włoskiego zespołu i nie mówię po włosku, ale mam szczególne relacje z włoskimi fanami i uwielbiam brać udział w wyścigach odbywających się we Włoszech. Jestem więc bardzo zadowolony, że mam sponsora współtytularnego, takiego jak Prometeon, który nie tylko ma siedzibę we Włoszech, ale jest także niezwykle interesującą marką zaangażowaną w sporty motorowe. Jestem dumny, że mogę ich reprezentować w WorldSBK. Mam nadzieję, że razem wykonamy dobrą robotę i dziękuję im za wsparcie.

Podobnie jak wszystkie inne partnerstwa Grupy w sektorze sportowym (Oficjalny Sponsor WorldSBK, Oficjalny Partner Oponiarski reprezentacji Włoch w piłce nożnej, Główny Sponsor klubu piłkarskiego Parma Calcio), i to umożliwi firmie organizowanie ekskluzywnych wydarzeń dla swoich klientów, pracowników i partnerów, jednocześnie zwiększając ekspozycję marki Prometeon.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C