Ze względu na wciąż istniejące duże zainteresowanie egzekwowaniem roszczeń odszkodowawczych wobec tzw. kartelu samochodów ciężarowych firma financialright rozpoczęła nowy projekt. Firma oferuje bezpośredni zakup roszczeń właścicieli samochodów ciężarowych, dla których nie prowadzone jest jeszcze żadne postępowanie prawne.

Polskie przedsiębiorstwa, które do tej pory nie skorzystały z możliwości sądowego dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wobec kartelu samochodów ciężarowych, mogą zarejestrować się na stronie http://www.wykup-wierzytelnosci-ciezarowek.pl

Financialright jest wspierany przez siostrzaną firmę Claim Enforcement UG oraz nabywcę wierzytelności TransAtlantis.

 

Według Komisji Europejskiej kartel samochodów ciężarowych istniał w latach 1997 do 2011. Producenci porozumieli się między sobą głównie w zakresie podniesienia cen katalogowych brutto, harmonogramu wprowadzenia nowej technologii redukcji emisji spalin oraz przeniesienia związanych z tym kosztów.

Wspólnie z naszymi partnerami reagujemy na obecną napiętą sytuację w branży transportowej i umożliwiamy poszkodowanym nabywcom samochodów ciężarowych, którzy jeszcze nie wyegzekwowali swoich roszczeń sądownie, otrzymanie pozbawionej ryzyka i szybkiej zapłaty do 1 000 Euro za każde roszczenie” – mówi Dr Sven Bode, dyrektor zarządzający financialright. Do uzyskania odszkodowania kwalifikują się wierzytelności dotyczące samochodów ciężarowych o ładowności 6 ton i większej, które zostały zakupione, leasingowane lub wynajęte z prawem kupna między lipcem 2005 r. a styczniem 2011 r.

Do tej pory financialright dochodziło roszczeń odszkodowawczych przed sądami niemieckimi dla ponad 8 500 przedsiębiorstw z ponad 20 krajów europejskich, posiadających 180 000 samochodów ciężarowych. Nowa oferta Claim Enforcement UG jest, zgodnie ze specyfikacją nabywcy wierzytelności TransAtlantis, skierowana tylko do samochodów ciężarowych, wobec których nie prowadzone jest jeszcze żadne postępowanie prawne. Przedsiębiorstwa, które już uczestniczą w jednym z pozwów w tej sprawie, nie będą więc mogły sprzedać swoich wierzytelności w ramach tego nowego projektu.

Z financialright możesz również dochodzić swoich roszczeń z tytułu nadpłaconego myta w Niemczech. Aby uzyskać więcej informacji, zarejestruj się na: https://toll-damages.com/pl/