Kiedy potrzebna jest precyzja, trwałość oraz duża siła podnoszenia, należy skorzystać z oferty NUMMI. Firma została doceniona przez klientów za najlepszą technologię wywrotu oraz produkcję wysokiej jakości hydraulicznych siłowników i komponentów. Cylindry są projektowane i wytwarzane wyłącznie w Finlandii, bazując na szwedzkiej stali.

 

Historia produktów NUMMI zaczęła się w 1923 r. Początkowo mechanizmy wywrotu były mechaniczne – tzw. podnośniki drabinowe. We wczesnych latach 50. rozpoczęto produkcję pierwszych siłowników hydraulicznych. Wkrótce potem firma NUMMI, należąca aktualnie do globalnego koncernu Wipro Infrastructure Engineering Oy, a wówczas NUMMI Oy Ab, stała się liderem rynku siłowników do wywrotu w Skandynawii.

Zróżnicowani klienci, ekstremalne warunki klimatyczne, różne modele pojazdów i szerokie zapotrzebowanie wymogły projektowanie i wdrażanie różnych specjalistycznych modeli siłowników wywrotu.

 

Pierwszy mechaniczny system wywrotu wykonany przez NUMMI, który w 1947r. został przekazany klientowi wraz z wywrotką.

Doświadczenie i nieustanny rozwój

Aktualna oferta NUMMI obejmuje podskrzyniowe pojedyncze i podwójne, w pełni chromowane siłowniki wywrotu, szeroki asortyment siłowników frontowych, akcesoria do wywrotu typu belki wywrotu, zbiorniki, sterowniki, ograniczniki i zawory, elektronikę sterująco-monitorującą oraz produkcję siłowników OEM na zamówienie.

Siłowniki wywrotu NUMMI są wynikiem wieloletniego doświadczenia i nieustannych prac rozwojowych. Każdy siłownik jest poddawany testom przed dostarczeniem go klientowi. W ten sposób potwierdza się jego trwałość oraz kontroluje jakość i dopasowanie uszczelnień. Siłowniki wywrotu NUMMI zapewniają niezawodną i trwałą moc wywrotu przez wiele lat użytkowania, gdyż są zaprojektowane z myślą o bezkompromisowej wytrzymałości, nawet przy intensywnej eksploatacji w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

Współpraca z wiodącymi światowymi podmiotami w branży wywrotu sprawia, że siłowniki NUMMI są znane profesjonalistom na całym świecie.

 

Mocny i wytrzymały podwójny cylinder RT

NUMMI w swojej ofercie ma również lekkie i stabilne siłowniki wywrotu RT. Zastosowane w nim dwa cylindry zapewniają dużą siłę podnoszenia nawet w trudnych warunkach oraz znacznie większą stabilność wywrotu. Modele RT są siłownikami podskrzyniowymi do wywrotek tylnozsypowych, a także doskonałą opcją, gdy brakuje miejsca za kabiną pojazdu na siłownik czołowy. Wymiary siłownika i ilość oleju są mniejsze, przez co jest on lżejszy, szybszy i mocniejszy. Modele RT i RTW nie wchodzą w kolizję z wałem napędowym i mogą być wpuszczone głęboko w dół ramy wywrotki. Wszystkie tuleje cylindrów są chromowane, a sam siłownik może pracować pod wysokim ciśnieniem oleju.

Gdy sztywność pojazdu nie zapewnia dostatecznej bocznej stabilności, wówczas siła i solidność podwójnego siłownika NUMMI RT jest najlepszym rozwiązaniem.

Siłowniki NUMMI RT dostępne są o różnych skokach i udźwigach. Zastosowanie znajdą od dwuosiowych pojazdów użytkowych do ciężarówek przeznaczonych do najcięższych prac oraz w 13-metrowych przyczepach i naczepach. Maksymalne dopuszczalne obciążenie dla modeli RT wynosi od 16 do 50 t.

W Polsce skandynawskie siłowniki, w tym RT i RTW stosowane są przez wielu producentów takich jak: ISTRAIL, KH-KIPPER, MEGA, NTB – NORDIC TRUCK BODIES, SOMMER, CONTAINER MODUL, FEBER, CMT-CHOJNICE, SIGMA PROJECT i inni.

Decydując się na zakup nowej wywrotki, zawsze zapytaj producenta nadwozia o zastosowanie i dostępność siłownika NUMMI.

Na terenie Polski wyłącznym dystrybutorem jest firma Nummi-Pro, mająca swoją siedzibę w Łodzi.