Zaledwie cztery miesiące od rozpoczęcia współpracy pomiędzy Ford Trucks a Q-Service Truck pierwsze pojazdy F-MAX znalazły swoich nabywców. Oficjalne przekazanie kluczyków nastąpiło podczas uroczystego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks na polskim rynku. Wydarzenie to miało miejsce 17 października w Cząstkowie Polskim i odbyło się w formie spotkania, które swoją obecnością uświetnił m.in. Dave Johnston, Deputy General Manager Ford Otosan.

W spotkaniu zorganizowanym w biurze importerskim Ford Trucks Polska udział wzięli przedstawiciele Ford Otosan, Inter Cars SA, Q-Service Truck, dziennikarze branżowi, a także goście specjalni, m.in. reprezentanci PKO Leasing S.A., Ford Polska, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Honorowe miejsce wśród zebranych zajęli także Ambasadorzy Q-Service Truck: PUH Automax, ALBOR, Jakub Bogusz oraz Galaauto.

Nasza współpraca z Q-Service Truck rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku wraz z podpisaniem umowy o wyłącznej dystrybucji pojazdów Ford Truck na polski rynek. Wierzę, że bogate doświadczenie naszego polskiego partnera, jego profesjonalizm i zorientowanie na klienta zapewnią nam znakomitą promocję marki w ważnym dla nas kraju. Ford Trucks obecny jest w 41 krajach na trzech kontynentach, a Polska w naszej strategii zajmuje kluczowe miejsce. Nie zapominajmy, że jest to czwarty co do wielkości rynek pojazdów ciężarowych w Europie ze strategiczną lokalizacją, stale rosnącą gospodarką i ogromnym potencjałem handlowym – mówi Dave Johnston, Deputy General Manager Ford Otosan

Pierwsze spotkanie przedstawicieli Ford Trucks i Q-Service Truck miało miejsce we wrześniu 2018 roku, podczas Międzynarodowych Targów Aut Użytkowych IAA w Hanowerze. Od tamtej pory obie strony spotykały się kilkukrotnie, ustalając warunki współpracy. Zwieńczenie rozmów miało miejsce w czerwcu tego roku, kiedy to w warszawskim Hiltonie oficjalnie podpisana została umowa o współpracy.

Kolejnym krokiem wspólnych działań była oficjalna inauguracja sprzedaży Ford Trucks w Polsce, która ogłoszona została 17 października na „Grand Opening”. Podczas spotkania przedstawione zostały pierwsze dealerskie punkty Ford Trucks w naszym kraju, nakreślona została również wizja rozwoju sieci na najbliższe miesiące – zarówno dealerskiej, jak i serwisowej.

Podczas „Wielkiego Otwarcia” z okazji przystąpienia do sieci dilerskiej przedstawiciele Ford Trucks i Q-Service Truck wręczyli listy gratulacyjne i listy intencyjne, podkreślające chęć przyjęcia kolejnych firm w grono dealerów sieci Ford Trucks w Polsce. Wśród wyróżnionych były:

Q-Service Truck z Cząstkowa Polskiego
AUTOFIKO Sp. z o.o. z Jaworzna
Truck Części Błach i Rajchel Spółka Jawna z Wrocławia
Moobilo Sp. z o.o. z Gdańska
Ziem-Bud Sp. z o.o. z Łodzi
PHU WIMEX Tadeusz Wiszowaty z Białegostoku
Bogumił Porębski Spółka Komandytowa z Niedźwiedzia
Marcotrans Sp. z o.o. ze Stargardu

Otwarcie sieci dealerskiej i serwisowej to kluczowy moment w rozwoju Ford Trucks w Polsce. Oficjalnie dołączyliśmy w ten sposób do rodziny Ford Trucks, mogąc oferować naszym klientom wysokiej klasy pojazdy ciężarowe. Krok ten doskonale wpisuje się w kierunek rozwoju Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie poprzez różne segmenty naszej działalności, tworzymy kompleksowy model obsługi klientów, oferując dostęp do gotowych produktów, jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw. Na kooperacji skorzystają przede wszystkim klienci, ale także nasze serwisy skupione wewnątrz sieci, które otrzymują w ten sposób dostęp do nowoczesnych technologii. Dla tych, którzy uzyskają autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks, będzie to także duża wartość wizerunkowa, przedstawiająca ich wysokie kompetencje – komentuje Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o.

Obecnie sieć dealerską tworzy osiem podmiotów, wszystkie one uzyskały również autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks. Docelowo punktów dealerskich na terenie Polski będzie 10. Sieć serwisowa oparta będzie z kolei na 20 warsztatach. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, chętnymi dołączyć do sieci, weryfikowane są również ich możliwości, predyspozycje i skala potencjału.

Podczas oficjalnego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej poza wręczeniem kluczyków do Forda F-MAX pierwszym klientom (Profil Shipyards Sp. z o.o. Spółka komandytowa i Usługi Transportowe BOG-TRANS) odbyło się również oficjalne przecięcie wstęgi, symbolicznie rozpoczynające sprzedaż Ford Trucks w Polsce, a wszyscy dealerzy włączeni do sieci otrzymali z rąk Sławomira Rybarczyka, Prezesa Zarządu Q-Service Truck oraz Macieja Oleksowicza, Prezesa Zarządu Inter Cars SA, listy gratulacyjne oraz intencyjne.
Oficjalną część spotkania zakończył krótki koncert Sabiny Jeszki, po którym licznie zgromadzeni goście, kontynuowali branżowe rozmowy w kuluarach, a dziennikarze mogli skorzystać z możliwości przetestowania nowego F-MAX’a, Samochodu Ciężarowego 2019 roku.

Ford Trucks jest jedną z największych światowych firm produkujących pojazdy ciężarowe. Produkuje szeroką gamę ciągników siodłowych, pojazdów budowlanych i dystrybucyjnych o wadze ponad 16 ton. Międzynarodowa strategia firmy Ford Trucks poparta jest jakością, trwałością i wydajnością produkowanych pojazdów użytkowych. W Fordzie, łączymy ze sobą ponad pół wieku doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów z umiejętnością dostosowania produktu do lokalnych wymagań rynku, włącznie z całkowicie nowymi modelami silników. Obecnie działamy we Wschodniej i Środkowej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Rosji, jak również stale rozwijamy naszą światową obecność na trzech kontynentach. Setki tysięcy ciężarówek, każdego dnia wyrusza na drogi na całym świecie, codziennie potwierdzając jakość, którą zapewnia Ford. Więcej informacji na temat firmy Ford Trucks i jej produktów na całym świecie dostępne jest na stronach www.fordtrucks.com.tr oraz www.ford-trucks.pl.

Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu. Od połowy czerwca portfolio firmy powiększyło się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Firma Q-Service Truck Sp. z o.o., podpisując umowę importerską, została w ten sposób wyłącznym importerem tej marki w Polsce. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskały możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli tegoż producenta.