Cabitruck, hiszpańska firma łącząca Przewoźników i Spedytorów, rusza z kolejną kampanią skierowaną do spedytorów. Firma pomaga osiągać pełne ładunki w całej Europie, umożliwiając zawieranie umów na dowolne usługi transportowe.  

Puste przebiegi, zwłaszcza podróże powrotne to zmora firm spedycyjnych. Cabitruck zapewnia użytkownikom aplikację mobilną, która łączy nadawców i przewoźników, którzy chcą transportować w Unii Europejskiej po najlepszej cenie, w oparciu o zmienne, które wpływają na pożądaną trasę.

W sektorze usług transportowych pracujemy od dłuższego czasu i wiemy, że puste przewozy powrotne stanowią problem dla przewoźników. Większość z nich spędza cały dzień na poszukiwaniu zleceń, aby uniknąć pustych kilometrów w drodze powrotnej do bazy – wyjaśnia jeden z założycieli E.A.

Jak działa system? Przykładowo, jeśli firma wysyła towar z Murcji do Paryża, ale nie ma gwarancji załadunku powrotnego, może skorzystać z platformy Cabitruck. Każdy spedytor należący do systemu, który może zapewnić towar na trasę powrotną, będzie wiedział o tej ciężarówce i będzie mógł zlecić transport dla takiego przewoźnika.

W ramach platformy opracowaliśmy algorytm, który osiąga najlepsze ceny za usługi wymagane przez ZUP i oferowane przez przewoźników znajdujących się w strefie załadunku. System oferuje też najlepsze warunki płatności z uwzględnieniem odległości, popytu, czasu i pory roku, a nawet warunków atmosferycznych – dodaje jeden z założycieli E.A.

W grudniu została przeprowadzona kampania wprowadzająca dla firm transportowych w całej Europie, a pod koniec miesiąca (19 marca) rozpocznie się druga, tym razem dla Spedytorów.