Kolejna zmiana na rynku pojazdów użytkowych. Tym razem strategiczna. Volkswagen Trucks & Bus zmienia nazwę. W ten sposób firma podkreśla swoją pozycję w branży i zwraca uwagę na zmiany, które zachodzą w świecie transportu drogowego.

„Transformacja transportu” pod takim hasłem Volkswagen Truck & Bus zmienia się w TRATON GROUP. Pierwsze litery nowej nazwy sugerują, że mamy do czynienia z transportem, ale ma ona kilka znaczeń. Cały sektor transportu dóbr i ludzi znajduje się obecnie w fazie największej transformacji. Nowe technologie, nowi gracze, nowe trendy i nowe wymagania klientów przenoszą branżę ciężarówek i autobusów w nową erę transportu. Tak nową nazwę tłumaczy firma.

„TRAnsport to pasja nasza i naszych klientów. TONnaż jest tym, co każdego dnia przewożą nasi klienci na całym świecie. TRAdycja naszych silnych marek jest tym, co ugruntowuje naszą pozycję. Zawsze „ON” oznacza gotowość naszych klientów i naszą, żeby im to ułatwić” – tłumaczy nową nazwę Andreas Renschler, dyrektor zarządzający TRATON AG.

„TRATON idzie w parze z naszymi wspólnymi wartościami: determinacja, uczciwość, szacunek, koncentracja na kliencie i duch zespołu. Silne, tradycyjne marki: MAN, Scania, Volkswagen Caminhões e Ônibus i RIO zachowają swoją tożsamość pod marką TRATON GROUP” – dodaje Andreas Renschler.

Zmiany w grupie odbywają się również na poziomie wewnętrznym. TRATON przenosi firmę na wyższy poziom. Dzięki wspólnej synergii, partnerstwu z producentami z innych regionów oraz koncentracji na zyskowności biznesu, Grupa TRATON aspiruje do miana globalnego lidera branży transportowej.

„Podróżujemy z dużą prędkością, a ekonomia pojazdów użytkowych na naszych kluczowych rynkach nam w tym pomaga. TRATON osiągnął bardzo wiele w krótkim czasie i udowodniliśmy, że razem jesteśmy silniejsi. Współpraca marek tworzy ważną synergię i zwiększa nasząinnowacyjność, co pozwala na wzrost globalnej konkurencji i jest wyraźną wartość dodaną dla naszych klientów”  mówi Andreas Renschler, dyrektor zarządzający TRATON AG.

Ważnym czynnikiem wpływającym na wyniki Grupy było ogłoszenie wiosną 2018 roku, o gotowości zadebiutowania na rynku kapitałowym. Kolejnym ważnym wydarzeniem jest tegoroczny IAA w Hanowerze. Tam po raz pierwszy TRATON będzie obecny pod wspólnym szyldem ze wszystkimi swoimi markami: MAN-em, Scanią, Volkswagenem Caminhões e Ônibus i RIO, które reprezentują szeroką gamę innowacji – począwszy od alternatywnych układów napędowych, poprzez aktualne trendy w pojazdach, aż po nowe cyfrowe modele biznesowe. Pokazując kilka premier pojazdów, firma podkreśla innowacyjność swoich marek, zarówno MAN, jak i Scania.

W targach wezmą udział również strategiczni partnerzy Grupy TRATON: Navistar (USA), Hino (Japonia), Sinotruk (Chiny) oraz Volkswagen Pojazdy Użytkowe.

Zapraszamy 18 września 2018 r., o godz. 20 na transmisję na żywo z targów IAA w Hanowerze, gdzie oficjalnie zaprezentuje się Grupa TRATON.