Cała gama lekkich samochodów dostawczych sprzedawanych w Europie przez Grupę PSA zostanie zelektryfikowana do końca 2021 roku. Pojawią się zeroemisyjne modele: Peugeot e-Partnera, Citroën ë-Berlingo, Opel Combo-e oraz Vauxhall Combo-e.

 

 

Napęd w 100% elektryczny pojawi się również w wersjach osobowych Peugeot e-Riftera, Citroëna ë-Berlingo, Opla Combo-e Life oraz Vauxhall Combo-e Life.

Od 2019 roku wszystkie nowe modele samochodów wprowadzane na rynek przez Groupe PSA oferują w 100% elektryczne lub hybrydowe napędy z możliwością ładowania. Grupa chce dysponować w 2025 roku ofertą w pełni zelektryfikowanej gamy pojazdów.

Po wprowadzeniu na rynek w 2020 roku elektrycznych wersji modeli z gamy kompaktowych furgonów (Van-D) i dużych furgonów (Van-E), wszystkie cztery marki – Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall uzupełniają ofertę na 2021 rok o wersje małych furgonów (Van-B) oraz ich odmian osobowych z napędem w 100% elektrycznym.

Nowa generacja małych furgonów grupy zdobyła liczne nagrody, w tym tytuł International Van of the Year, zaś wersje osobowe otrzymały nagrodę AUTOBEST – Best Buy Car of Europe w 2019 roku. Od wprowadzenia do sprzedaży we wrześniu 2018 roku, sprzedaż tych samochodów na świecie przekroczyła 650 000 sztuk.

Wersje z napędem elektrycznym będą montowane, podobnie jak zespoły akumulatorów, w zakładzie w Vigo w hiszpańskiej Galicji. Silniki elektryczne pojazdów będą montowane w Trémery we Francji, zaś przekładnie redukcyjne w Valenciennes, również we Francji.

Układ napędowy, montowany na płycie podłogowej eCMP, będą tworzyły następujące elementy:

– Akumulator elektryczny 50 kWh, chłodzony cieczą umożliwiający wygenerowanie mocy ładowania do 100 kW,

– Silnik o mocy 100 kW/136 KM,

– Pokładowa ładowarka, 2 wersje: 7,4 kW na prąd jednofazowy i 11 kW na prąd trójfazowy.