W styczniu bieżącego roku Wielton utrzymał trend z końca 2019 roku, odnotowując wzrost udziałów do poziomu 16,2 proc. w warunkach spadającego rynku w Polsce. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w okresie tym Spółka zarejestrowała 197 szt. nowych przyczep i naczep o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) pow. 3,5 tony.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego powołując się na dane CEPiK podał, iż w styczniu bieżącego roku Wielton zarejestrował 197 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony. Dzięki temu Spółka uplasowała się na trzecim miejscu wśród producentów z miesięcznym udziałem 16,2 proc. Oznacza to wzrost o 0,8 p. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W styczniu polski rynek skurczył się o ponad 41 proc. rdr. Na tle konkurentów Wielton odnotował najmniejszą stratę w nowych rejestracjach – spadek o 38 proc. w porównaniu do 52 proc. straty lidera rynku.

Na tle całego rynku zaczynamy rok z przyzwoitym wynikiem. Od kilku miesięcy na trudnym rynku jesteśmy producentem, który najlepiej sobie radzi z korektą rynku. Tracimy mniej niż cały rynek i konkurencja, w efekcie zwiększając udział. – powiedział Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny Grupy Wielton

Wielton kontynuuje odbudowę swojej pozycji na rodzimym rynku. W grudniu ubiegłego roku Spółka została liderem rejestracji na polskim rynku z miesięcznym udziałem 16,7 proc. Miesiąc wcześniej, w listopadzie 2019 r., Wielton był wiceliderem nowych rejestracji.