W związku ze wzrostem globalnego popytu na ogumienie przeznaczone do prac na ciężkim sprzęcie zwiększyło się zapotrzebowanie na wielkogabarytowe opony. W odpowiedzi na nową sytuację rynkową spółka Nokian Heavy Tyres postanowiła otworzyć w 2019 r. nowe centrum badawczo-rozwojowe w fińskiej miejscowości, Nokia. Powstanie tego nowoczesnego ośrodka pozwoli przyspieszyć proces testowania nowych modeli opon przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, którymi produkty marki Nokian Tyres mogą się poszczycić już od 120 lat.

„Jest to najbardziej imponująca inwestycja w rozwój opon wielkogabarytowych w całej historii Nokian Tyres” – komentuje R & D Manager Nokian Heavy Tyres, Kalle Kaivonen.

Otwarcie nowego ośrodka badawczo-rozwojowego o powierzchni ok. 3,500 m² pozwoli na znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych. Przed rokiem, w odpowiedzi na rosnący globalny popyt na opony ciężarowe, należąca do grupy Nokian Tyres, spółka Nokian Heavy Tyres Ltd rozpoczęła trzyletnią inwestycję w produkcję i działalność badawczo-rozwojową o łącznej wartości ok. 70 milionów euro z zamiarem zwiększenia zdolności produkcyjnych aż o 50 procent.

„Inwestycja rozwija się zgodnie z planem. Pierwszy etap rozbudowy produkcji jest już zakończony, a finalizacja kolejnego planowana jest na kwiecień 2019 r. Instalację nowych maszyn rozpoczniemy latem przyszłego roku” – mówi dyrektor fabryki Nokian Heavy Tyres, Pasi Antinmaa.