W ciągu ostatnich dwóch lat DEKRA badając usterkowość samochodów przeprowadziła 15 milionów przeglądów technicznych. Wynik: Amarok, model marki Volkswagen Samochody Użytkowe, jest najbardziej niezawodnym autem używanym w swojej kategorii – „Małych pojazdów użytkowych”. Według raportu DEKRY „Samochody Używane 2018” Amarok miał najmniej usterek spośród wszystkich badanych modeli podzielonych na trzy kategorie, zależnie od przebiegu kilometrów: do 50.000 km, 100.000 km i 150.000 km.

Przeprowadzając przeglądy, DEKRA świadomie kładzie główny nacisk na przebieg samochodu, a nie na jego wiek. Podkreśla to Jann Fehlauer, szef działu serwisowego w DEKRA Automobil GmbH: Jeśli chodzi o liczbę usterek, to naszym zdaniem znacznie większy wpływ na nią ma przebieg samochodu. Tym bardziej docenić należy pierwsze miejsce Amaroka w klasie.

Nasz pick-up w przeważającej liczbie egzemplarzy jest wykorzystywany do celów komercyjnych, – stwierdził Gerrit Starke, Szef Działu Sprzedaży w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, który odebrał odznaczenie DEKRY dla Amaroka. Starke dodał: Dla naszych klientów niezawodność ich samochodów – które z reguły osiągają duże przebiegi – ma największe znaczenie. Wynik Amaroka w raporcie Dekry „Samochody Używane 2018” świadczy o tym, że jest on w tej chwili najbardziej dopracowanym pick-upem na niemieckim rynku.