19 listopada 2020 roku zakończono dostawę wszystkich autobusów Mercedes-Benz Citaro w ramach przetargu na 60 pojazdów dla MPK Wrocław. Dziesięcioletnia dzierżawa 31 Citaro oraz 29 sztuk przegubowych Citaro G jest wynikiem podpisanej w marcu b.r. umowy pomiędzy MPK Wrocław, EvoBus Polska oraz Pekao Leasing.

 

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 12 i 18 metrów mają bogato wyposażoną kabinę kierowcy, klimatyzację, rozbudowany system informacji pasażerskiej z monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów.

W ramach dostaw w latach 2018-20 EvoBus dostarczył łącznie prawie 200 autobusów z gwiazdą. Z jesienną dostawą autobusy Mercedes-Benz stanowią niemal 90% wrocławskiego taboru.

We Wrocławiu jeżdżą pojazdy z oszczędnym silnikiem Diesla Euro 6. Zamontowane moduły rekuperacyjne sprzyjające oszczędnościom w użytkowaniu.

– Cieszę się, że mimo pandemii kontrakt podpisany w marcu z krótkim czasem realizacji zamykamy o czasie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy to umożliwili: od pracowników fabryki do zespołu rejestrującego pojazdy – Artur Konarski, dyrektor generalny EvoBus Polska.