Kolejne 50 autobusów Mercedes-Benz Citaro G w stolicy Dolnego Śląska. Pojazdy wyjechały na wrocławskie linie prosto z uroczystej parady, w ramach której 6 października przejechały kawalkadą przez miasto podczas Dni Otwartych MPK Wrocław. Ekologiczne autobusy Mercedes-Benz Citaro spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym.

Posiadają wiele udogodnień, zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Kabina kierowcy jest zabudowana, w pełni klimatyzowana. Kierujący pojazdem podczas pracy korzysta z wentylowanego i podgrzewanego fotel, a jednym z udogodnień jest lodówka.

Pasażerowie cieszyć się mogą z klimatyzacji, bardzo bogatego systemu informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, z kasowników z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także z portów USB do ładowania smartfonów.

Jak podkreślił Artur Konarski–Prezes Zarządu EvoBus Polska: „Współpraca z MPK Wrocław to działania na kilku płaszczyznach: dostawy autobusów, finansowania, współpracy serwisowej i szkoleń załogi m.in. z systemów bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni i dziękujemy za zaufanie prze ostatnie 10 lat. Cieszymy się, że jesteśmy częścią rozwoju komunikacji miejskiej we Wrocławiu.”.