Grupa podsumowała 2019 rok. W całym regionie CEE zarejestrowała 1 tys. nowych pojazdów. Dzięki temu producent osiągnął ok. 5 proc. udziału w tym rynku.

Region CEE Grupy Wielton obejmuje takie państwa jak: Rumunia, Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja, Serbia, Słowenia, Chorwacja. Na wszystkich wymienionych powyżej rynkach roczny poziom rejestracji to ok. 19 tys. pojazdów. Każda część tego regionu to inne wymagania klientów. Bardzo często jest to powiązane z sytuacją polityczno – gospodarczą, dlatego firma stawia na indywidualne podejście, wysoką jakość i punktualność dostaw.  

Firma chwali się, że ubiegły rok – choć pod wieloma względami trudniejszy – był równie udany co 2018.

Szczególnie mocną stroną Wieltonu w regionie CEE są wywrotki – podkreśla Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Grupy Wielton.

Firma jest zdecydowanym liderem na Węgrzech, gdzie odnotowała wzrost udziału w rynku aż o 1,5 proc., uzyskując 283 rejestracje. Bardzo podobny wzrost producent uzyskał na rynku rumuńskim (1,3 proc.), a na serbskim też poprawił swój wynik (53 sztuki). Dodatkowo na koniec roku wypracował solidny portfel zamówień opiewający na ok. 100 szt. Firma planuje też ekspansję w Chorwacji i Słowenii, gdzie szacuje się, że potencjał rocznych rejestracji oscyluje wokół 2,5 tys. sztuk pojazdów.

Wciąż rozwijające się gospodarki tych krajów pozwalają znaleźć nabywców na wysokiej jakości produkty Wieltonu, a wzrastająca świadomość marki pozwala nowym klientom na podejmowanie z nami współpracy – dodał Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Grupy Wielton.

Wielton S.A. jest jednym z największych na świecie producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80. W okresie 9 miesięcy 2019 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ponad 1,8 mld zł (wzrost o 26,3 proc. r/r) co przełożyło się na 119 mln zł zysku EBITDA (o 17,7 proc. więcej r/r).