VDL rozszerza ofertę produktów Citea Electric o 12- i 12,9-metrowe warianty Low Entry. Citea SLE Electric może korzystać z nowej generacji zestawów baterii i różnych opcji ładowania. Pierwsze elektryczne VDL Citea SLE zostaną oddane klientom w 2019 roku.

Nowe długości elektrycznych autobusów Low Entry są odpowiednikami wersji z silnikiem wysokoprężnym i nadają się do transportu miejskiego oraz regionalnego. Nowe autobusy mogą mieć różnie rozmieszczone drzwi i wiele konfiguracji wnętrza. Dwie wersje SLE Electric doskonale uzupełniają pojazd Citea LLE-99 Electric, który przeznaczony jest głównie na linie regionalne.

Citea SLE Electric jest standardowo wyposażona w nowy zestaw akumulatorów o mocy 216 kWh lub opcjonalnie – 288 kWh. Dzięki temu VDL Citea SLE Electric może mieć zasięg od 100 do 200 km bez doładowywania podczas kursu. Wersje o długości 12 i 12,9 m są standardowo wyposażone w złącze CCS. Opcjonalnie Citea SLE Electric może być wyposażona w zamontowany na dachu pantograf.

Dzięki tym nowym wariantom VDL Bus & Coach ma jeszcze szerszy wachlarz konfiguracji wspierających zrównoważony transport publiczny. Wysoka jakość akumulatorów i różne rozwiązania do ich ładowania pozwalają zwiększyć zasięg do 500 km.