WABCO Holdings Inc. ogłosił wprowadzenie na rynek systemu do zarządzania flotą (FMS) „RIO 4TX TRAILERPULSE”. Wszystko odbywa się przy współpracy z firmą RIO, będącą cyfrową marką globalnego producenta pojazdów użytkowych TRATON GROUP

RIO oferuje rozwiązania cyfrowe oparte na chmurze przeznaczonej do użytku dla całego łańcucha logistycznego i transportowego w celu zintegrowania systemu dostaw. Cyfrowa marka pomaga w zintegrowanej komunikacji z przyczepą TX-TRAILERPULSE firmy WABCO. Usługa łączy funkcje monitorowania przyczepy i diagnostyki. RIO będzie stopniowo dostarczać swoim klientom całe spektrum funkcji urządzenia.

„Cieszymy się, że dzięki temu przewoźnicy i firmy logistyczne mogą lepiej śledzić, utrzymywać i zarządzać swoimi aktywami, maksymalizować wykorzystanie przyczep i usprawniać zarządzanie kosztami. Jesteśmy w dobrym towarzystwie, ponieważ zarówno RIO jak i WABCO oferują rozwiązania niezależne od marki – powiedział Johan Carlberg, odpowiedzialny za zarządzanie partnerami w RIO.

Ponadto floty, które już zarządzają swoimi ciężarówkami w środowisku łączności RIO, będą mogły zarządzać swoimi przyczepami za pośrednictwem tej samej platformy. RIO 4TX-TRAILERPULSE jest zintegrowany z TX-TRAILERPULSE WABCO za pośrednictwem platformy zarządzania flotą RIO. Usprawnienie może znacząco przyczynić się do zwiększenia rentowności floty, niezależnie od jej wielkości, ponieważ zapewnia sprzęt i zaawansowane usługi cyfrowe bez ponoszenia znacznych kosztów.

Dwaj czołowi partnerzy usług cyfrowych w globalnym ekosystemie transportu i logistyki po raz pierwszy ogłosili swoją współpracę na IAA 2018. Bazując na tej strategicznej współpracy, pierwsze wspólne rozwiązanie zarządzania flotą WABCO i RIO stanowi realizację ich obietnicy zwiększenia wydajności w europejskim transporcie rynek logistyczny.

„Rozszerzenie naszych możliwości telematyki przyczepy na otwartą i w pełni cyfrową platformę RIO opiera się na naszej ogólnej misji polegającej na pomaganiu operatorom transportowym na całym świecie stać się bardziej ekologicznymi i bezpieczniejszymi w codziennej działalności operacyjnej” – powiedział Nick Rens, prezes WABCO EMEA. „Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy w RIO silnego partnera, który koncentruje się na wspieraniu branży transportowej i logistycznej w jej cyfrowej transformacji”.

Jan Kaumanns, dyrektor naczelny RIO, dodał: „Nasza niezależna od producentów pojazdów platforma RIO powstała dzięki połączeniu długoterminowego partnerstwa z doświadczeniem w branży. Bazując na doświadczeniu WABCO, możemy zapewnić ciągły przepływ nowych usług dla naszych klientów. Wykorzystanie RIO 4TX-TRAILERPULSE to dopiero początek obiecującej współpracy, która będzie wspierać nasz cel polegający na połączeniu wszystkich graczy w ekosystemie łańcucha dostaw. ”

Nowy cyfrowy system telematyki przyczepy będzie dostępny na rynkach niemieckojęzycznych już latem 2019 r., a następnie w Europie Zachodniej i Środkowej.