Valeo rozszerza swoją ofertę klocków hamulcowych OptiPACK oraz PremiumPACK. Są to produkty opracowane z myślą o potrzebach klientów użytkujących pojazdy ciężarowe, a jednocześnie ułatwiające pracę mechaników, którzy takich klientów obsługują.

14 nowych referencji klocków hamulcowych Valeo OptiPACK przystosowanych jest do eksploatacji w pojazdach ciężarowych. Dlatego w pudełkach klocków Valeo OptiPACK znajdują się odpowiednie akcesoria – od wskaźników zużycia do elementów montażowych klocka (w zależności od wersji). W ten sposób Valeo gwarantuje profesjonalną wymianę i oszczędność przeznaczonego na nią czasu. Klienci europejscy wskazali, że Valeo OptiPACK ma “najlepszy stosunek ceny do jakości” (w badaniu grupy MV2, w kwietniu 2018).

Z kolei Valeo PremiumPACK to klocki hamulcowe klasy premium do pojazdów ciężarowych. Do ich produkcji używane są najlepsze materiały cierne stosowane przez Valeo oraz technologia NRS, która zapewnia wydłużony okres eksploatacji takiego klocka dzięki minimalizowaniu ryzyka jego rozwarstwienia. Stosowanie Valeo PremiumPACK daje:

• wyższy komfort użytkowania – bezgłośne podczas pracy,
• zwiększoną wydajność – największa siła hamowania Valeo,
• pewność wieloletniej eksploatacji – najbardziej wytrzymałe klocki hamulcowe Valeo.

Valeo dostarcza swoje klocki hamulcowe w pudełkach zbudowanych z pięciu warstw kartonu, aby zapewnić im bezpieczny transport. Niewątpliwe korzyści to doskonałe warunki przechowywania klocków, co zapobiega ich ewentualnym uszkodzeniom, a przede wszystkim komfort pracy magazynierów i mechaników samochodowych.

Szczegółowe informacje na temat produktów Valeo można znaleźć w bibliotece katalogów oraz w aplikacji MyValeoParts, dostępnej dla urządzeń z iOS i Androidem.