UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) wyznaczyła nowego dyrektora ds. zaopatrzenia dla obszarów działalności paliw i serwisów PLUS. Od 1 sierpnia 2018 r. Ralf Kaplan będzie odpowiedzialny za zakupy i zaopatrzenie w europejskiej centrali firmy UTA w Kleinostheim.

„Wraz z nim pozyskaliśmy doświadczonego eksperta, który stopniowo będzie rozwijać naszą partnerską współpracę z dostawcami, a także nasze procesy i struktury zakupów”, wyjaśnia Volker Huber, dyrektor zarządzający UTA.

51-letni dyplomowany inżynier Ralf Kaplan w ciągu ostatnich dwóch lat, jako dyrektor ds. zakupu marek europejskich w międzynarodowym koncernie opakowań Multi Packaging Solution, zorganizował działania związane z zaopatrzeniem w 15 zakładach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce. Wcześniej był odpowiedzialny za zakupy w regionie DACH w firmie DS Smith Packaging w Mannheim. W latach 2000–2013 pracował na kilku stanowiskach w Schott AG w Moguncji. Ostatnio był odpowiedzialny za globalne zaopatrzenie w surowce u producenta szkła jako dyrektor ds. zakupów materiałów surowcowych.

Jako nowy dyrektor ds. zaopatrzenia w paliwa i serwisów PLUS w UTA Ralf Kaplan podlega bezpośrednio dyrektorowi zarządzającemu Volkerowi Huberowi. W centrum jego zadań leży rozwój istniejących współprac partnerskich, ale także poszukiwanie nowych dostawców i usługodawców. „Aby móc nadal oferować innowacyjne usługi, potrzebujemy niezawodnej, ale jednocześnie elastycznej sieci”, mówi Volker Huber. „Ralf Kaplan ze swoim blisko 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zakupami jest właściwą osobą na to stanowisko. Będzie to również generować znaczącą wartość dodaną w zakresie Fleet & Mobility w ramach całej Grupy Edenred”. Ponadto Kaplan będzie zaangażowany w dalsze opracowywanie strategii przedsiębiorstwa.