DAF wprowadza do oferty wyjątkowy pakiet Ultimate, który zwiększa wydajność, bezpieczeństwo i komfort modeli CF i XF.

 

Pakiet Ultimate, jako jedną z podstawowych funkcji, zawiera układ monitorujący stan naładowania akumulatorów. W skład pakietu wchodzi również układ monitorowania ciśnienia w oponach. Obydwa przyczyniają się do ograniczenia przestojów, a prawiłdowe ciśnienie w ogumieniu sprzyja niskiemu spalaniu. Tak samo jak kolejny element pakietu Ultimate, czyli przewidujący tempomat PCC. Jest on w stanie przewidzieć warunki jazdy w odległości do dwóch kilometrów przed pojazdem i umożliwia maksymalne wykorzystanie jego energii kinetycznej. Pozwala uzyskać oszczędność paliwa na poziomie 4%.

Ultimate zawiera również reflektory LED i tylne światła LED polepszające znacząco widoczność i wydłużające żywotność oświetlenia.

W skład pakietu Ultimate wchodzi także automatyczna klimatyzacja. Ponadto w standardzie dostępne jest dodatkowe złącze zasilania akcesoriów, które montuje się w konsoli dachowej lub w schowku nad przednią szybą dla zasilania kuchenki mikrofalowej. Zapewnia 24 V i aż 40 A.

 

Ultimate+

Firmy transportowe, które oczekują najwyższej wydajności przy możliwie najniższych kosztach utrzymania, mogą także wybrać rozbudowany pakiet Ultimate+. Obejmuje on system zarządzania flotą online DAF Connect, który przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o ciężarówce i kierowcy. W jego skład wchodzi także kontrakt serwisowy DAF MultiSupport Flex Care, który zapewnia przewidywalność kosztów obsługi.

Ultimate oraz Ultimate+ zapewniają maksymalną wydajność, bezpieczeństwo i komfort. Pakiety te można zamówić niemal w każdej nowej ciężarówce z serii CF i XF z silnikiem Paccar MX-11 lub MX-13.