F-MAX, nowy ciągnik, który Ford Trucks z Turcji  pokazał oficjalnie na targach IAA 2018 w Hanowerze, zdobył  tytuł Truck of the Year”. Konkurs został rozstrzygnięty przez dziennikarzy z 23 krajów europejskich. 

Prestiżową nagrodę prasy branży pojazdów użytkowych wręczył Gianenrico Griffini, prezes jury International Truck of the Year (IToY), statuetkę natomiast odebrał  Haydar Yenigün, dyrektor generalny Ford Otosan. Wrczęnie nagrody miało miejsce  na stoisku Ford Trucks.

Członkowie międzynarodowego jury Truck of the Year (IToY), po przeprowadzeniu testów drogowych w różnych kategoriach i ocenach statycznych, poddali ocenie obejmującej kluczowe kryteria, takie jak innowacje technologiczne, komfort, bezpieczeństwo, właściwości jezdne, zużycie paliwa, wpływ na środowisko i całkowity koszt posiadania ( TCO). W wyniku tych ocen F-Max zdobył największą liczbę punktów, wyprzedzając swoich konkurentów i zdobywając tytuł ciężarówki roku 2019.

Prezes Haydar Yenigün po otrzymaniu statuetki Truck of the Year powiedział: “Wygranie International Truck of the Year Award jest bardzo ważnym krokiem w kierunku naszej przyszłości. Chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom za ich wysiłki w zdobyciu tej prestiżowej nagrody. ” 

Całkowicie nowy model Ford Trucks F-MAX z 13-litrowym silnikiem Ecotorq o mocy 500 KM i 2500 Nm. łączy w sobie profesjonalizm i innowacyjność, a doskonała aerodynamika i optymalne dopasowanie układu napędowego i zestopniowanie przekładni, zmniejszają zużycie paliwa o 6% w porównaniu z poprzednim modelem i obniża koszty eksploatacji nawet o 7% oferując dłuższe okresy między przeglądami, obniżając tym samym całkowity koszt użytkowania. Nowy ciągnik jest wynikiem pięciu lat badań i rozwoju. Po pomyślnym ukończeniu 5 milionów kilometrów testów drogowych w 11 krajach na czterech kontynentach, F-MAX wkracza w trudny rynek pojazdów  transportu międzynarodowego, na którym od wielu lat karty rozdaje siedmiu wielkich graczy.