Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przełożeniu XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO z października 2020 na 8-10 czerwca 2021 roku.

 

 

– Pandemia koronawirusa, która opanowała świat pozostawiła nam, organizatorom Targów TRANSEXPO dwa wyjścia – zorganizować wystawę w terminie, ale w wersji ubogiej pod każdym względem lub przełożyć wydarzenie i zrealizować je należycie. Marka Targów TRANSEXPO nie pozwala nam na ich przygotowywanie w sposób, który nie zadowolił by wystawców czy zwiedzających. Z szacunku do nich oraz w trosce o zdrowie wszystkich zaangażowanych, doszliśmy do wniosku, że optymalna data Targów TRANSEXPO to 8-10 czerwca 2021 r. – motywuje decyzję Anna Gąszcz, dyrektor projektu TRANSEXPO.

Poprzednie edycje targów potwierdziły pozycję marki TRANSEXPO na autobusowej mapie Europy. W 2018 roku wystawę odwiedziło blisko 6,5 tysiąca branżowych zwiedzających, odbył się szereg biznesowych. Na ponad 10 tysiącach metrów kwadratowych  powierzchni, nowości prezentowało aż 155 wystawców – przywieźli oni do Kielc 60 autobusów, w tym 22 premiery. Światową premierą zaskoczyła gości targów firma Solaris Bus&Coach, superlekki i oszczędny Urbino 12 LE lite hybrid z fantazją został zaprezentowany właśnie podczas TRANSEXPO 2018.

– Jestem już po wielu rozmowach z wystawcami, wszyscy zgodnie podkreślają, że decyzja o przełożeniu wystawy jest słuszna. Czerwcowy termin daje nam możliwość zorganizowania TRANSEXPO tak jak do tej pory – jako jedno z najważniejszych wydarzeń branży na świecie – dodaje Anna Gąszcz.