Toyota PROACE przygotowana do transportu medycznego preparatów do żywienia pozajelitowego zaczęła pełnić służbę w Centrum Zdrowia Dziecka. Samochód został przekazany przez magazyn „Zwierciadło”, a partnerem akcji jest Toyota Professional.

Magazyn „Zwierciadło” wraz ze swoimi czytelniczkami i czytelnikami przeprowadził akcję, której celem było zebranie środków na zakup nowoczesnego samochodu do transportu medycznego. Złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza pisma przeznaczona była właśnie na ten cel.

Kluczyki do nowoczesnej Toyoty PROACE przygotowanej do transportu medycznego przekazali Adam Popielski, prezes Wydawnictwa Zwierciadło oraz Robert Mularczyk, Senior PR Manager Toyota Motor Poland.

Chciałbym podziękować zespołowi lekarzy, całemu personelowi medycznemu i wszystkim pracownikom CZD za wieloletnie zaangażowanie w niesienie pomocy najmłodszym – powiedział Adam Popielski, prezes Wydawnictwa Zwierciadło. Cieszę się, że jako Wydawnictwo Zwierciadło możemy dołożyć malutką cegiełkę, żeby wspomóc misję pomocy dzieciom.

Do przekazania tego samochodu przyczyniły się też Anna Lewandowska i Małgorzata Kożuchowska, które wsparły akcję swoją obecnością na okładce oraz czytelniczki i czytelnicy magazynu.

Dziękuję w imieniu Toyoty magazynowi „Zwierciadło”, który jest pomysłodawcą akcji – powiedział Robert Mularczyk, Senior PR Manager Toyota Motor Poland. Najważniejsze, że PROACE już został przekazany Centrum Zdrowia Dziecka i może nieść pomoc. Mamy nadzieję, że jak na Toyotę przystało, samochód sprawdzi się jako niezawodny samochód na długie lata. Jednocześnie jednak nasz zespół Toyota Professional będzie stał na straży sprawności auta – zapewnił Robert Mularczyk.

Centrum potrzebuje niezawodnych pojazdów, które dotrą do pacjentów w każdych warunkach, bo placówka prowadzi program przewlekłego żywienia pozajelitowego dzieci w warunkach domowych.

Takich pacjentów mamy 150 – podkreślił Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka. Raz w tygodniu musi do nich dotrzeć zaopatrzenie na siedem dni. Worki muszą być transportowane w specjalnych warunkach, w ściśle określonej temperaturze, by zachowana została jakość preparatów żywieniowych. Dzięki takim autom nasi mali pacjenci mogą przebywać w swoich domach – wyjaśniał szef CZD.

Centrum Zdrowia Dziecka jest jedyną jednostką, która jest w stanie zapewnić pacjentom dostawy żywienia pozajelitowego na terytorium całego kraju – od Szczecina po Kotlinę Kłodzką.

Dla nas najważniejsza jest niezawodność i bezawaryjność, bo taki samochód dziennie pokonuje nawet 1,2 tys. km, a w rok może przejechać nawet ponad 100 tys. km. Praca dla naszego szpitala to będzie prawdziwy sprawdzian dla tego samochodu – dodał Michał Jabłoński, kierownik działu logistyki Centrum Zdrowia Dziecka.

Toyota PROACE została specjalnie przygotowana do transportu medycznego. Auto ma dużą przestrzeń bagażową, w której zainstalowano najnowocześniejszą aparaturę do utrzymywania stałej temperatury w chłodni, tak by przewożone preparaty żywieniowe zachowały zakładaną jakość.