Thermo King®, lider w dziedzinie rozwiązań kontroli temperatury w transporcie dla różnych zastosowań mobilnych i marka Ingersoll Rand, wprowadza technologię łączności TK BlueBox do serii transportowych agregatów chłodniczych T-Series.

W ramach oferty rozwiązań telematycznych Thermo King TracKing™ dostęp do urządzenia komunikacyjnego TK BlueBox TracKing™ można uzyskać poprzez stronę internetową, aplikacje mobilne TK Reefer i TK Notify na smartfony lub urządzenia wyposażone w łącze Bluetooth®. Umożliwia to dyspozytorom i kierowcom zdalny dostęp do danych agregatu i otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym, aby zapewnić, że ładunek będzie chroniony przez cały czas, a agregat będzie działać najwydajniej. Kierowcy mogą monitorować temperatury ładunków i chłodni, nawet gdy znajdują się z dala od pojazdu podczas dostawy lub przebywają na przerwie.

Dzięki nowemu rozwiązaniuw gamie T-Series nasi dyspozytorzy flot pojazdów i właściciele firm otrzymują działające w czasie rzeczywistym rozwiązanie o wyższym poziomie inteligencji, które dostarcza informacji dotyczących działania pojazdu chłodniczego. Urządzenie TK BlueBox gromadzi dane z wielu czujników i przesyła je bezprzewodowo do centralnej platformy TracKing™. Daje to dyspozytorom możliwość obserwacji takich parametrów, jak stan agregatu i temperatura lub nastawa temperatury, a wszystko to z jednej centralnej lokalizacji. W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości mogą natychmiast rozwiązać problem, aby uniknąć negatywnego wpływu na ładunek.