Thermo King i Trane Technologies, ogłosiły dziś wprowadzenie nowych funkcji telematycznych do montowanych pod zabudową agregatów chłodniczych wyposażonych we własny napęd. Agregaty Thermo King UT-Series mogą teraz korzystać z inteligentnych funkcji w czasie rzeczywistym dzięki TK BlueBox.

 

 

Urządzenie komunikacyjne TK BlueBox i łączność Bluetooth zapewniają pełną i ciągłą widoczność urządzenia i stanu ładunku, zdalne monitorowanie i proaktywne sterowanie:

  • Bluetooth umożliwia użytkownikom będącym w zasięgu łącza zdalnie inicjować odszranianie, wykonać test pretrip oraz zmienić ustawienia pracy agregatu.
  • Agregat jest dostępny i może być zarządzany zdalnie z każdego miejsca na świecie, co jest częścią oferty Thermo King TracKing dostępnej za pomocą połączenia internetowego.
  • Dostęp do systemu telematycznego TK Tracking można uzyskać za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfony TK Reefer lub przez inne urządzenie z łączem Bluetooth. System zapewnia dwukierunkową komunikację umożliwiającą zarządzanie agregatem w czasie rzeczywistym oraz dostęp do danych krytycznych w celu zapewnienia, że ładunek jest cały czas chroniony.

-Urządzenie TK BlueBox było już dostępne w naszych agregatach T-Series. Teraz jest ono również kompatybilne z agregatami montowanymi pod zabudową UT-Series – powiedział Davide Previsdomini, kierownik produktu Thermo King. – Umożliwia to dyspozytorom i kierowcom zdalny dostęp do danych agregatu i otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym, aby zapewnić, że ładunek będzie chroniony przez cały czas, a agregat będzie działać najwydajniej. W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości mogą natychmiast zidentyfikować problem, aby uniknąć wpływu na ładunek.

Dostępne dotychczas agregaty Thermo King UT-Series, w tym modele UT Spectrum, UT Xtreme High Ambient, UT-Hybrid, również mogą korzystać z oferty the Thermo King Connected Solutions dzięki szybkiemu montażowi urządzenia TK BlueBox u dowolnego z dystrybutorów Thermo King.