Francuska grupa energetyczna i usługowa ENGIE oraz jej spółka zależna EVBox Group łączą siły ze Scanią. Będą oferować dostawcom usług transportowych w 13 krajach europejskich rozwiązania w zakresie ładowania zelektryfikowanych pojazdów.

 

 

 

Możliwość ładowania akumulatorów to konieczny warunek elektryfikacji transportu. Dla dostawców usług transportowych w miastach i regionach często wystarczające będzie ładowanie w zajezdniach. Jednak w miarę postępów w elektryfikacji transportu i wydłużania się tras potrzebne będą bardziej zaawansowane rozwiązania oraz możliwość ładowania w punkcie docelowym, a także dostęp do ładowarek publicznych, obecnie ograniczony.

– Kompletne rozwiązanie w zakresie ładowania obejmuje dostawę energii, sprzęt i oprogramowanie do ładowania, a także instalację, konserwację i inne powiązane usługi dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. Współpraca z ENGIE i EVBox Group ułatwi naszym klientom elektryfikację floty oraz współtworzenie bardziej zrównoważonego systemu transportowego – podkreśla Alexander Vlaskamp, dyrektor sprzedaży i marketingu w Scanii.

ENGIE jest w stanie zapewnić system energetyczny, a dzięki EVBox Group, inteligentne i skalowalne ładowarki o dużej mocy, dostosowane do potrzeb klienta.

– To partnerstwo stwarza nowe możliwości dla EVBox Group, a dzięki ponaddziesięcioletniemu doświadczeniu możemy być pewni, że nasza wiedza i konkurencyjna oferta będą wspierać firmę Scania w osiąganiu jej celów biznesowych i zrównoważonego rozwoju – mówi Kristof Vereenooghe, dyrektor generalny EVBox Group.

– Rozwiązanie w zakresie ładowania znacząco wpłynie na zasięg i stan akumulatorów pojazdu elektrycznego, a tym samym na całkowitą ekonomikę eksploatacji dla naszych klientów. Wciąż uczymy się elektryfikacji ciężkiego transportu drogowego, a dzięki takiemu partnerstwu oraz ścisłej współpracy z naszymi klientami wspólnie możemy wytyczyć najlepszą drogę do dalszego rozwoju – dodaje Alexander Vlaskamp.

Zdaniem ekspertów Scanii transport można przekształcić tylko poprzez analizę szerszego ekosystemu i współpracę z nowymi partnerami w celu przyspieszenia zmian. Współpraca z ENGIE i EVbox Group jest dla Scanii kolejnym przedsięwzięciem w sektorze energetycznym – po wcześniejszej zapowiedzi dotyczącej dostaw akumulatorów. Współpraca koncentruje się na ładowaniu akumulatorów w zajezdniach i magazynach klientów – początkowo obejmie 13 krajów europejskich, a pod koniec 2021 roku zostanie rozszerzona.