Łącznie dziewięć autobusów Scania Citywide LF o długości 12 m dołączyło do floty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze w wyniku dwóch przetargów wygranych przez Scania Polska S.A. Pojazdy zostały przygotowane przez serwis w Słupnie.

 

Pierwsze 3 autobusy zostały dostarczone w ramach kontraktu z lipca br., kolejne sześć dołączyło do floty MZK pod koniec ubiegłego roku. Autobusy jeszcze w 2019 roku były wykorzystywane do pracy na liniach MZK Jastrzębie-Zdrój, obsługiwanych przez firmę Warbus. Pojazdy są napędzane silnikami Diesla i spełniają normę Euro 6, są bezwypadkowe i w pełni sprawne technicznie. Mają trzy wejścia w układzie 2-2-2 oraz klimatyzację.

Każdy z nich pomieści 96 pasażerów, w tym 28 na siedząco. Autobusy zostały wyposażone w system informacji pasażerskiej, w tym w tablice LED wewnątrz i na zewnątrz oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Koszt zakupu jednego autobusu, to 692 tys. zł netto.

– Autobusy Scania zostały znakomicie przygotowane do wydania w naszym serwisie Scania w Słupnie. Pojazdy w całości polakierowano, wykonano też niezbędne naprawy oraz przegląd polegający na wymianie wszystkich filtrów, olei i płynów eksploatacyjnych. Obecnie wielu przewoźników decyduje się na odnowę taboru, inwestując w pojazdy używane – komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów, Scania Polska S.A.

W autobusach zamontowano nowe opony i przeprowadzono badania techniczne wraz z dopuszczeniem pojazdów do ruchu.