Renault Trucks wprowadza platformę online, która prezentuje pojazdy używane dostępne w ofercie w całej Europie. Kolejnym krokiem będzie w pełni funkcjonalna e-commerce, na której sprzedaż ruszy w 2020 roku. Renault Trucks proponuje swoim klientom dostęp do platformy prezentującej pełną ofertę producenta na pojazdy używane. To narzędzie pozwala przewoźnikom wybrać najlepiej odpowiadający im pojazd używany, poprzez określenie pożądanych parametrów: konfiguracja pojazdu, cena, przebieg. Każdy pojazd jest prezentowany ze specyfikacją i swoją lokalizacją.

Tym samym przewoźnicy mogą wybrać pojazd używany, którego jakość gwarantuje certyfikat “Renault Trucks Selection”. Są to pojazdy stosunkowo młode, wyselekcjonowane, z certyfikatem ekspertów Renault Trucks przygotowane do wymagań branży danego klienta. W ofercie online jest dostępna również nowa gama pojazdów używanych X-Road. Pojazdy zmodyfikowane w fabryce “Used Trucks Factory” z zachowaniem restrykcyjnych procesów produkcyjnych zyskują wysoką jakość i niezawodność.

Wszystkie pojazdy używane dostępne na platformie Used Trucks zostały poddane kontroli jakości przez ekspertów Renault Trucks, posiadają certyfikat i są przygotowane zg. z normami producenta przy zastosowaniu oryginalnych części producenta. Pojazdy prezentowane na platformie są przeznaczone na sprzedaż wyłącznie w sieci sprzedaży Renault Trucks. Wszystkie są objęte całodobową techniczną opieką oraz profesjonalną obsługą, oferowaną w 1500 autoryzowanych punktach obsługi na całym świecie.