Rajd Dakar – opony też wygrały

C

16-01-2023

Tegoroczny Rajd Dakar w klasie ciężarówek wygrali Janus Van Kasteren, Dariusz Rodewald i Marcel Snijders. Ich Iveco jechało na oponach Goodyear.

Po 16 dniach trudnych zmagań w Arabii Saudyjskiej holenderski zespół Boss Machinery Team De Rooy Iveco triumfował w Rajdzie Dakar 2023. Jadąc ciężarówką z numerem 502, ukończyli rajd z przewagą 1 godziny i 14 minut nad drugim na mecie Martinem Macíkiem z Czech, który także prowadził Iveco. Ich zespołowi koledzy, Martin i Mitchel Van Den Brink, zajęli trzecie i czwarte miejsce.

Zawodnicy mieli do pokonania liczącą prawie 9000 kilometrów trasę, wiodącą po skalistym, piaszczystym i błotnistym terenie, z czego prawie 5000 kilometrów stanowiły odcinki specjalne.

To kolejny sukces pojazdu z oponami Goodyeara w Rajdzie Dakar w kategorii ciężarówek. W ubiegłym roku opon Goodyear używały Kamazy, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Opony Goodyear OFFROAD, które tak dobrze sprawdziły się w tych trudnych warunkach w ostatnich latach, mają taką samą specyfikację jak opony dostępne dla operatorów flot w całej Europie. Zostały zaprojektowane z myślą o niskim wytwarzaniu ciepła i wysokich prędkościach. Inżynierowie Goodyeara ściśle współpracowali z zespołem De Rooy w trakcie przygotowań do rajdu, szykując go na każdą ewentualność.

PROMOCJA

PROMOCJA

Wsparcie dla zespołu De Rooy w Rajdzie Dakar 2023 to kolejny przykład zaangażowania Goodyeara w sporty ciężarowe. W zeszłym roku firma rozszerzyła wieloletnią współpracę i została oficjalnym sponsorem tytularnym najwyższej klasy wyścigów ciężarówek – Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC). W tym roku czwarta runda tej niezwykle widowiskowej rywalizacji odbędzie się na Torze Poznań w weekend 24-25 czerwca.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C