Niezawodność oraz niskie zużycie paliwa przekonały hiszpańską firmę transportową Primafrio Group, aby ponownie złożyć duże zamówienie w DAF Trucks, tym razem na 1300 ciężarówek XF 480 z kabinami Super Space Cab.

 

Zamówienie zostanie zrealizowane do końca 2023 roku. Primafrio użytkuje już pierwszą partię 400 samochodów na obsługiwanych przez siebie trasach w całej Europie.

– W 2016 roku podpisaliśmy pierwszą umowę na dostawę 1000 ciężarówek DAF do Primafrio Group. Pierwszych 300 pojazdów trafiło do eksploatacji już rok później. Codzienne doświadczenia pokazują, że te pojazdy wyznaczają standardy pod względem niezawodności, zużycia paliwa i komfortu kierowców — powiedział José Esteban Conesa, dyrektor generalny Primafrio. – Nowe zamówienie wynika z planu modernizacji naszej floty, który zakłada, że trafią do nas pojazdy wyposażone w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Od czasu założenia Primafrio Group na początku lat 60. ubiegłego wieku firma osiągnęła pozycję lidera w branży transportowej, specjalizującego się w przewozie żywności chłodzonej i mrożonej oraz towarów o wysokiej wartości. Primafrio Group ma siedzibę w Murcji, a jej filie znajdują się w Andaluzji, Katalonii, Kraju Basków i Lizbonie, a także we Francji oraz w Niemczech. Wśród jej nowoczesnych obiektów są zaawansowane technologicznie, klimatyzowane magazyny, dzięki którym klienci mają do dyspozycji szeroki wachlarz usług logistycznych. Do końca 2021 roku flotę Primafrio Group zasili 900 pojazdów marki DAF.

– Dodatkowych 1300 DAF-ów XF pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć rentowność i wydajność na trasach, które obsługujemy. Wysoka wydajność ciągników siodłowych z serii XF pozwoli także obniżyć emisję CO2 generowaną przez flotę Primafrio Group. Model DAF XF wpisuje się w filozofię prowadzenia biznesu, którą wyznajemy – mówi José Esteban Conesa.

– To zamówienie traktujemy również jako pozytywny sygnał z rynku: zapotrzebowanie na usługi transportowe powoli wraca – dodał Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks.