Platinum Orlen Oil partnerem strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

C

17-01-2023

Marka Platinum Orlen Oil zaangażowała się w organizację Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników na kolejne trzy lata.

– Edukacja, akcje specjalne, spotkania z ambasadorami marki Platinum Orlen Oil, to wszystko zyskują uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dzięki naszej współpracy. To także szkolenia w szkołach, spotkania z ekspertami i konkurencje praktyczne podczas finałów w Poznaniu. Dlatego ogromnie cieszy nas stała współpraca z naszym strategicznym partnerem – mówi Adrian Dekowski prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Platinum Orlen Oil rozpoczyna nowy rozdział we współpracy z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników. Główny cel to wypracowanie stałych procedur serwisowych, które będą mogli wdrażać młodzi mechanicy samochodowi, gdy trafią na rynek pracy. Platinum Orlen Oil chce uczulić młodych mechaników na listę czynności, które powinni wykonać przyjmując samochód do naprawy: od sprawdzenia poziomu oleju silnikowego, poprzez stan ogumienia, akumulatora, elementów układu hamulcowego czy płynów eksploatacyjnych. Mechanik jako doradca serwisowy klienta powinien podpowiedzieć klientowi, co warto poprawić poza główną usterką, tak aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

Uczestnicy ostatniej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników mieli możliwość korzystania z wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Platinum Orlen Oil. Dzięki Platinum Card zespół uczniowski, który w kategorii Młody Mechanik osiągnął najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych, uzyskał tzw. „zieloną kartę”, możliwość udziału w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbyły się podczas Poznań Motor Show.

PROMOCJA

PROMOCJA

Finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników były natomiast okazją do spotkań z ambasadorami Platinum Orlen Oil: Robertem Kubicą, Kubą Przygońskim, Bartoszem Zmarzlikiem i Mikołajem Marczykiem, a także Grzegorzem Dudą, wielokrotnym mistrzem w rajdach oraz gospodarzem programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Marka Platinum Orlen Oil wyposażyła wszystkich finalistów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kombinezony, w których wystąpili w czasie finałowych rozgrywek, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe oraz nagrody specjalne od ambasadorów marki, m.in. staż w zespole mechaników Kuby Przygońskiego, który trafił do Kacpra Krępulca z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie. Po finałach eksperci marki odwiedzali szkoły uczestniczące w mistrzostwach, prowadzili szkolenia i służyli swoją wiedzą. Wyjątkową atrakcją dla uczniów była wizyta w Zakładzie Produkcyjnym Orlen Oil w Jedliczu, a także w najstarszej kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

W tym roku odbędzie się XII edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można kibicować podczas konkurencji praktycznych na targach Poznań Motor Show, które odbędą się w dniach od 30 marca do 2 kwietnia 2023 roku.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są: V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C