Firma Apollo Vredestein uruchomiła w fabryce na Węgrzech produkcję i dostawy opon Apollo do samochodów ciężarowych. Pierwsze opony typu Apollo 385/65 R22.5 Endurance RT HD są obecnie użytkowane w firmie Piessens & Zonen z siedzibą w belgijskim Londerzeel, przedsiębiorstwie specjalizującym się w transporcie materiałów budowlanych.

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z doskonałego stosunku ceny opon Apollo do ich jakości. – stwierdzili właściciele firmy, Patrick i Danny Piessens. Przed dokonaniem zakupu przeprowadziliśmy serię rygorystycznych testów, których wyniki potwierdziły wszelkie właściwości typowe dla produktów najwyższej klasy. Wyposażyliśmy w opony Apollo większość naszych pojazdów ciężarowych i przyczep.

Znaczenie rynku belgijskiego

Firma Apollo Vredestein rozpoczęła produkcję opon Apollo do samochodów ciężarowych w 2017 roku. Od tego czasu sprzedano w Europie znaczną ich liczbę. Liczba europejskich klientów chcących odkryć zalety tych opon stale rośnie. Wymierne korzyści obejmują nie tylko dobry stosunek jakości do ceny, niski poziom hałasu oraz doskonałą przyczepność. Klienci zyskują również obniżenie kosztów przebytego kilometra. To nie przypadek, że pierwsze opony z węgierskiej fabryki trafiły do Belgii. Było to pierwsze państwo, w którym wprowadzono do sprzedaży opony Apollo do samochodów ciężarowych. Przy udziale w rynku wynoszącym obecnie 2,1% ten kraj stał się dla naszej marki ważnym odbiorcą.

Pięcioletnia gwarancja i gwarancja odkupu

Przetestowaliśmy opony Apollo do samochodów ciężarowych wraz z europejskimi klientami na ponad 300 milionów kilometrów, udowadniając ich wyjątkową trwałość. Mając to na uwadze, firma Apollo nadała oponom nazwy rozpoczynającej się od „ENDU” (z języka angielskiego „endurance” — wytrzymałość). Wszystkie nasze opony do samochodów ciężarowych uzyskały co najmniej etykietę C w odniesieniu do zużycia paliwa oraz etykietę A w przypadku zastosowań na mokrych nawierzchniach — to niepowtarzalne osiągi, charakteryzujące produkty najwyższej klasy. Firma Apollo udziela również pięcioletniej gwarancji na wady produkcyjne oraz gwarancję wykupu szkieletu, jako że zużyte opony można wyposażyć w nowy bieżnik.