Inicjatywa fotoniczna marki OSRAM koncentruje się na uwolnieniu potencjału promieniowania widzialnego i niewidzialnego, co zapewni poprawę jakości życia konsumentów. Oprócz tego firma pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami LED do projekcji, biomonitoringu i biometrii, a swoje najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie zaprezentowała podczas styczniowych targów CES w Las Vegas.

Aplikacje fotoniczne wykorzystują fotony w taki sam sposób, w jaki aplikacje elektroniczne wykorzystują elektrony. Ze względu na to, iż światło przemieszcza się szybciej niż elektrony, fotonika może pomóc w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które są mniejsze i szybsze, a także bardziej ekonomiczne i wydajne energetycznie.

W ponad 110-letniej historii firma OSRAM zawsze była otwarta na zmiany. Zdolność do transformacji działalności i ciągłego wprowadzania innowacji była kluczem do naszego niezwykłego sukcesu i długowieczności – powiedział Stefan Kampmann, dyrektor ds. technologii w firmie OSRAM Licht AG. – Teraz, gdy skupiamy uwagę na przemyśle fotonicznym, jesteśmy dumni, że tworzymy najnowocześniejsze rozwiązania i technologie, które wciąż przekraczają oczekiwania i poprawiają jakość życia ludzi na całym świecie – dodał.

Koncepcyjne auto MetroSnap szwajcarskiej marki Rinspeed, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane na stoisku firmy podczas targów CES nie tylko demonstruje, jak może wyglądać mobilność w przyszłości, lecz także jakie możliwości daje zastosowanie rozwiązań opartych na promieniowaniu widzialnym i niewidzialnym.